Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 20k - Tvorba hudby a také grafiky.

Zdravím,

chtěl bych poradit, po případě sestavit si počítač který by rozjel programy jako FL Studio, Ableton, Photoshop, After Effects atd. Jelikož chodím druhým rokem na školu která se zabývá tadytěma věcma nejsem ještě nijak zkušený a nemám probrané všechny komponenty a nedokážu si vybrat co bude lepší a co horší. FL Studio a Ableton jsou hrozně náročné na paměť RAM a procesor a z druhé strany Photoshop a After Effects touží po RAMkách a grafice. Nedokážu si sestavit sestavu protože pokaždé se nevejdu do ceny kterou si představuji. Představuji si PC který by měl těch 16 GB RAM a jelikož grafickou kartu mám tak o té bych se nejspíš nebavil spíš o dobrání dalších součástek. Vůbec mě nezáleží jak mašina bude vypadat spíš jak bude fungovat.

Děkuji za radu :)

ableton a spol skôr majú nároky na zvukový subsystém s kvalitným asio driverom a hw dsp podporou,RAM je dôležitá len v prípade,že budeš používať virtuálne nástroje s množstvom samplov a nástrojových bánk vložených a aktívnych súčasne,inak stačí v pohode 2-4GB RAM,v každom prípade je vhodný A/V HDD kvôli spôsobu,akým je realizovaná rekalibrácia,SSD neprinesie žiadny viditelný úžitok,rýchle načítanie operačného systému ničomu nijako drasticky nepomôže a pri spôsobe ,aký používa ableton a spol pri manipulácii s čítaním a zápisom na disk,SSD odíde velmi rýchlo....