Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klávesnice - výběr

Zdar všem,
hledám novou klávesnici. Mám několik specifických požadavků, který mi bohužel místní kvelby nedokázaly uspokojit. Budu rád za vaše tipy a pomoc.

Co od klávesnice chci:
- drátová, USB
- klávesy vysokozdvihové
- klasické rozložení, klasický funkční blok (žádný velký Delete a chybějící Insert), šipky na svým místě, dostatečný rozestup mezi bloky, takže ne prťavý modely
- velký levý Shift (naprosto nutná podmínka)
- žádný hubený modely s polovičními klávesami (typicky řada F kláves seříznutá na poloviční velikost)
- pokud to má nějakou Fn klávesu, tak ať nenahrazuje jinou, obvyklou klávesu.
- český popisky

Co bych ocenil navíc:
- USB hub (nechápu, proč se jich dělá tak málo)
- ovládání hlasitosti, můžou být i další multimediální klávesy

Na velikosti Enteru, ani Backspace mi až tak nezáleží.
Cena tak do 500Kč, když bude fakt dobrá, tak dám i víc. Nechcu kupovat nic extra drahýho, aby mi to děcka zase zlikvidovaly. Teď už bývalá klávesnice mi vydržela skoro deset let, prvního synka a několikeré čištění, druhýmu děcku už vzdorovat nevydržela.

Mým požadavkům vcelku vyhovuje tato Microsoftí klávesnice:
http://www.alfa.cz/product.php?eid=10514007R0A3000 12WR
Kdyby však někdo našel k tomu ještě něco s ovládáním hlasitosti, nebo alespoň USB hub, byl bych rád.

Pokud možno bych se chtěl vyhnout Trustu, Geniusu, designovým zrůdám a barevným klávesám. O podsvícení nestojím, jen v případě dobré klávesnice a s možností vypnutí.

Díky všem, co pomůžou.

Ona snad ani dokonala klavesnice neexistuje. Nesnasim maly levy shift a jednoradkovy enter, sam jsem nakonec zvolil jako mensi zlo maly levy shift, ten malej enter bych taky nedal (respektive bych tu klavesnici asi brzy rozsekal).

Ten Enter mi fakt nevadí, protože i v práci máme všechny klofny od Dellu, stejně tak v bývalým zaměstnání, takže na nich píšu už několik let, tudíž jsem si na to asi zvyknul a nepřijde mi to divný.
Ten zkrácenej Shift je pro mě největší zlo, protože ho mačkám malíčkem zrovna v místech pod klávesou A, tedy zrovna tam, kde bývá ta klávesa navíc.

No hlavně má to kolečko na ovládání hlasitosti a USB hub, což jsem si vcelku hodně přál. Do hubu jde myš a ovládání hlasitosti je velmi praktický, abych nemusel furt točit potenciometrem na reprácích. Zaprvé se musím k repráku natahovat a zadruhé ten potenciometr od zesilovače taky není extra hoch kvalita.

Vcelku zvláštní, že takových klávesnic je na trhu tak málo, hromada "herních" hranatých zrůd, blikajích, barevných, se zprzněným layoutem, zmenšenýma klávesama, ale klasiku aby člověk hledal jak jehlu v kupce sena. Nebo za to chcou nehorázný prachy, klávesnica přes litr mi přijde docela dost, na domácí použití.