Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Môže chytanie za píny procesora, procesor poškodiť?

Môže sa procesor pri prenášaní za "píny" poškodiť? Myslím to tak, že ak si ho napr. položím vývodmi na ruku, alebo sa vývodov dotýkam prstami...

Elektrostatická energia..je to pravda?

(Normálne viem, že sa vývodov CPU nemá chytať no už som sa stretol aj s názormi že to "nevadí")

Kyselý povrch kůže + mastnota ==> to nemají kontakty rády. Ale to byste si mohl najít sám, nebo použít Poirotem oblíbené buňky, budoucí vysokoškoláčku.
Co bude další téma toho nekonečného skládání jediné skládačky IBM PC?

Poznámka: Za kontakty se prostě nechytá rukami, ať jde o CPU, nebo kontakty rozšiřujících karet, paměťových modulů atd. Bude to konečně stačit? Nebo zase jako minule bude potřeba aspoň patnácti příspěvků?