Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový HDD

ahoj poradí mi někdo prosím externí hdd 1 gb 2,5" (USB 3.0)
myslím klasický HDD a box cena do 2000kč

a ten disk se jenom zasune do toho boxu ??

nebo mam koupit už nějaký kompletní? např. Western Digital 2.5" Elements Portable 1000GB
Zmena predmetu, pôvodne: NOVÝ HDD (los)

externi disky jsou na prenos dat, ktera jsou ulozena jeste nekde jinde v PC, takze bych to osobne neresil a koupil to co vyjde levneji.

Dobrou zkusenost mam s Seagate Expansion Portable i Western Digital Elements Portable

https://www.alza.cz/seagate-expansion-portable-100 0gb-d359256.htm
https://www.alza.cz/western-digital-2-5-elements-p ortable-1000gb-cerny-d433997.htm

Problem u WD je, ze kdyz umre krabicka, tak prijdes o data na disku a krabicky maji tendenci umirat driv nez disky. Jenze pokud mas zalohu dat v pocitaci, coz bys u externiho disku mel mit vzdy, tak ti to muze byt jedno, nahrajes data na novy disk.

S krabickama zkusenost nemam, ale koukal jsem na Alzu a podle uzivatelskych recenzi je to jedno horsi nez druhe, za sebe bych urcite nedoporucoval levne produkty od AXAGO, EVOLVEO a podobnych nedomrlcu, ale podle recenzi nejsou dobre ani krabicky od RaidSonic nebo AKASA, coz me prekvapuje, ale dneska najit neco kvalitne vyrobeneho je pomalu utopie. :-/

externí disky neslouží na zálohy

Pokud ma jednu kopii dat v PC, tak u nekritickych dat staci navic jedna kopie na externim disku, pravdepodobnost, ze prijde o obe kopie je mala, ale jiste existuje. U dulezitych dat bych dal jeste jednu kopii na dalsi disk, pripadne DVD.

pripadne DVD

Zadrž! Na DVD zálohy nedělej! Dříve či později placky vyhnijou. Doporučuju koupit "stromeček" (externí převodník SATA/USB s vlastním zdrojem) a separátní disky. Už je jedno, jestli 3.5" nebo 2.5", ty pak chovat jako oko v hlavě.

Tak jiste tvuj navrh je lepsi, predpokladem zaloh na DVD je jejich obcasna kontrola, jestli to jeste zije a pripadne nova zaloha z jine kopie. Zase ale pokud mas disky se vsema kopiema ulozene ne stejnem miste, tak takovy blesk se muze postarat o rychly konec vsech a vymena elektroniky disku neni az zase tak levna.

No snad bude pres zimu trocha casu a nejake kontroly letitych CD a DVD udelam, ale nemam na tom zadna data, ktera by az tak mrzela, kdyby to uz nacist neslo az na fotky a nejake dokumenty na CD-RW, DVD-RW, ale ty jsou jeste na 2 az 3 HDD.

Jasně. Dřív jsem dělával zálohy na DVDRAM, ale ty taky nepřečte každá mechanika (resp. ta data tam jsou, ale rozdíly ve čtení těchto médií různými mechanikami jsou tristní). Taky jsem cpal zálohy na NAS - než mi kleknul a data už jsem z disků nedostal. Vím, že je to nelevné řešení, ale disky uložené ve vixlajvantu při pokojové teplotě se mi jeví jako uspokojivé řešení. A EMP? Myslím, že bychom měli jiné starosti, než zálohy :-).