Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvětšení systémového oddílu, nedaří se

Na disku to vypadá takto (vše NTFS):

C: 25GB Primární, aktivní, Windows XP (obsahuje dualbootovací část na výběr XP/Vista)
rozšířený oddíl
D: 30GB, volno
E: 100GB, Vista 64
F: data, zbytek

Rád bych C: rozšířil o volných 30GB (D). Nějak mi to ale nechce nic dovolit (zkouším postupně Hirenovy utility..) Jde vůbec část z extended části připojit k primary, active?

Nebo budu muset vše odstranit a i C naformátovat znova? Mám v zásobě oba mirrory, XP i Vista.

Díky

XP na C pak přeinstaluji (bude následně potřeba obnovit visťácký dualboot, to teď neřeším), Vista by mohla zůstat jak je, je v perfektní kondici.

Díky, tohle nakonec zabralo!

Nainstaloval jsem to do Vist, spustil z nich a prostě XP s tou volnou particií mezi XP a Vistama sloučil. Předtím jsem provedl kontrolu obou disků, chkdsk našel na XP partition nějaké problémy a opravil.

Funguje XP i Vista. V XP jsou nějaké problémy (nenačetl se defaultní profil), ale to je jedno. Právě to přepisuju nějakým dřívějším mirrorem.

Kdyby někdo hledal, jedná se přesně o tuto aplikaci EaseUS Partition Master.

problem je ten rozsireny oddiel, potrebujes nejaky manager ktory ho vie posuvat, neporadim ktory ptz ja sa rozsirenym oddielom vyhybam. Prave pre taketo veci :) Skus gparted, co ja viem.

P.S. keby si chcel odstranovat tak staci odstranit D,E,F a ten rozsireny ramec vytvorit na inom mieste (a do neho zasa dat nazad tie E,F. Potom spustis vistu a ten C budes moct roztiahnut az po hranicu rozsireneho ramca. P.S.2. ale malo by to ist aj bez mazania, D musis ale samozrejme zmazat aby si mal nejake miesto vobec.

inac skusal si to pod vistou? Zrusis D v sprave diskov, a mal by si vidiet ten ramec, ten skus na lavej hranici chytit a posunut smerom doprava. nejde? Neviem neskusal som to este posuvat pod win. Ale viem ze tam ten ramec zobrazuje aj Win, ma taky hrubsi okraj.

Zkoušel jsem to ve Vistách i z boot CD, to céčko se mi zvětšit ničím a nijak nedaří.

No, smažu d,e,f a rozšířím c, znovu vytvořím d,e,f (o nějaké ty GB dále) a obnovím e (Vista z mirroru).

A když to nepůjde, tak to prostě vše nainstaluju znova. XP a pak Vista. O bezpečnost (XP) nejde, PC nebude mít přístup k internetu.

edit: nakonec se to podařilo, viz odpověď na jirka44