Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Pozor" stav disku v CrystalDiskInfo

Dobrý den, mám podezření, že mi odchází disk, tak jsem spustil CDI a ten mi ukazuje stav disku "Pozor". Upozornil mě přesně na "Počet podezřelých sektorů 69/69" a "Počet přemapovaných sektorů 100/100". Je to problém; mám si naplánovat koupi nového HDD anebo tohle jde nějak jinak vyřešit?

PS: často mívám 100% využití disku i když absolutně nic nemám spuštěné (kontroloval jsem Sledování processu + TaskManager)

Kazdopadne nejprve a co nejdrive zalohovat!

Lze disk naformatovat a obcas kontrolovat, jestli se stav "Pozor" objevi znovu.

Pouzit utilitu od vyrobce disku a zkontrolovat ho pres nej. Pokud nic neobjevi, pro jistotu bych zformatoval (pomaly format) a pouzival dal, jinak vymena za novy ci reklamace. Onehda mi odesel WD Black (taky jsem na to prisel pres CrystalDisk stav Pozor, ktery se nasledne potvrdil v DataLife Diagnostic od WD) a k memu prekvapeni byl jeste v zaruce - 5 leta.

"Počet podezřelých sektorů 69/69" a "Počet přemapovaných sektorů 100/100".

Měl bys na to hodit bobek. Protože podle mého porovnání mám v PC tři vadné disky...
U všech tebou uvedených položek mám max. I když "Pozor" mi to nehlásí.
Takže příčinu 100% vytížení disku hledej jinde.

Hezký večer, samsunte, jestli jste ještě na příjmu, uveďte u uvedených hodnot "Hodnoty RAW", které jsou důležité.
Jinak jak píše Redmarx, "Použit utilitu od výrobce disku" a pokud i tam kontrola bude špatná, pak zálohovat, vyměnit, reklamovat...

Mám disk toshiba dt01aca100 1tb, originální utilita od výrobce nefunguje... (aspoň mi nechce povolit vybrat můj HDD z nějakého důvodu), takže jsem zpustil zhruba před 10min HD Tune Error Check a počet procent "Damage Blocks" vzrůstá každou minutu - z 15gb (zatím skenováno) už ukazuje 1.4% "damaged Blocks". Není to hodně na tak málo dat? - zítra ráno by měl být scan hotový, tak kdyžtak řeknu výsledek.