Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr chladiče CPU

Ahoj,

Chtěl bych si objednat nový chlazení CPU a potřeboval bych pomoc. Mám procesor AMD FX-8350. Rád bych ho přetaktoval, takže bude potřeba poměrně kvalitní chladič, protože dost topí. Cenu bych si představoval tak do 2 000 kč. Zde uvedu další potřebné komponenty co mám, tak se prosím podívejte, zda mi tam půjde chladič nainstalovat, protože mám poměrně vysoké chlazení RAMek. Sám bych to asi nezvládl vybrat, díky moc za případné odpovědi. :)

CASE: produkt
MB: http://www.czc.cz/asus-m5a99fx-pro-r2-0-amd-990fx/ 111866/produkt
RAM: http://www.czc.cz/kingston-hyperx-beast-8gb-2x4gb- ddr3-1866-xmp/118957/produkt
CPU: http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8350/116666/produ kt

Ono to má dvoupatrové zubatice, ač to bylo varováno, dokonce jste to varoval sám. Vodní nesmysl radit nebudu, obvykle chladicí výkon je na úrovni cenově levnějšího vzduchového chlazení od renovovaných výrobců. Zato přináší vodní nesmysl další problémy a zvyšuje nespolehlivost sestavy svou složitostí.

- Vlastni zkusenost?
- Diky memu povolani jsem mel moznost vyzkouset dobrou radku WaterCooling Kitu...ale toto bych netvrdil, mozna i naopak, kde u OC a "120w" CPU, muze jit prave o nejlepsi reseni. U jinych procesoru je to v podstate jedno...
(na vyjiku NO-NAME a LOW-COST produktu)

Stačí se podívat na testy a třeba do učebnice pro Nicka Cartera: "Fyzika snadno a rychle!", vložit do vzduchového chlazení mezivrstvu v podobě malinkého množství vody nedává smysl. Koneckonců heatpipe je vlastně vodní chlazení (změna skupenství) bez pohyblivých a tím i na poruchu náchylných částí.

- Omlouvam se za spozdenou odpoved, nekdy musim pouzit google traduktor na tvé odpovedi. :-D Tim nemyslim nic spatného..
- V tom tvém odkazu, me nejvic zaujal svym "skromnym" prvnim mistem nzxt kraken x60 "25"IDLE/45 Charge, to bez pohyblivých a tím i na poruchu náchylných částí jsem nepochopil, muzes jinak na-formovat tuto vetu? (obecne se pohybuji jen casti jako kolena, nebo casti které se musi chybat, zbytek se nema co poskodit, zebro?)

Heatpipe, aneb tepelná trubice, pracuje na principu změny skupenství, na které je potřeba tepelné energie. U základny se vlivem tepla začne vařit a vypařovat voda, pára postupuje trubicí, která je obvykle obklopena u obvyklého věžového chladiče skupinou hliníkových plechů, které páru ochladí až ke změně na tekutinu. Vnitřní povrch trubice je upraven tak, aby se využilo kapilární elevace, čímž je odstraněna závislost na umístění vzhledem ke gravitačnímu poli. Je v popisu něco, co se točí? Není!
Vodní nesmysl je postaven na vysoké hodnotě měrného tepla u vody. Problém ovšem je, že množství je malé a z té vody se to teplo musí nějak dostat. Nutná cirkulace vody, tj. mechanické čerpadlo, dále je nutné zajistit přestup zpět do vzduchu ==> podobně jako u věžových vzduchových chladičů se počítá s nuceným chlazením proudem vzduchu, tj. ventilátor. Vzhledem k velmi malému množství vody je porucha čerpadla kritická a dokonce k přehřátí dojde rychleji než pokud se porouchá ventilátor na klasickém vzduchovém věžovém chladiči. Ovšem i ten vodní nesmysl je vlastně vzduchový chladič, pokud přestanou fungovat ventilátory u výměníku, pak opět dojde k přehřátí, protože malinké množství vody nedovede dlouho pojmout generované teplo až ke kritické teplotě varu (374°C nemám na mysli) - bod varu je poněkud nežádoucí.

- I pres muj nesouhlas k tvému nazoru na Water Cooling (kde jde prakticky u stejny princip jak u auta), uznavam, ze jsi to napsal dobre a vystizne, slusny.....:-)

Jenom me sere, kdyz uz nekdo napise neco takového, na takové tvrzeni uz se spatne odpovida :-D (Ale, alespon vis, o cem pises, ne jako nekteri nejmenovani chovanci....)

Byl jste varován, ale pochopitelně jste neuposlechl!
Rada není. Stejně je to zbytečné, když se podívám na bolestný výběr komponent, např:
1273762-vyber-ramek
1273882-vyber-ramek
Další jedinec, co neslušně drobí jeden krám do desítek vláken. A radám nenaslouchá a dělá si to podle svého, ač je varován na možné problémy.

A ono je to ještě ke všemu vlastně pokračování. Co si o vás myslím, to je neEUovské a politicky nekorektní.