Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS EEEPC 1001PX

Dobrý den.Chtěl bych si nějak vylepšit svůj netbook ,ale nevím jestli by to šlo.Chtěl bych tam dát SSD disk ,ale nevím jaký.Chtěl bych Vás poprosit jestli by jste mi mohli sem hodit nějaký odkaz třeba s alzy ,nebo tak.Moc Vám děkuji za případné odpovědi.

záleží,lktorú revíziu toho zázraku máš,pokial tú,kde už v podstate "ssd" je,tak do tej už normálny ssd disk nedáš,pridať RAM ide do všetkých verzií a revízií,3G modul do mini pci ide pridať takisto/u niektorých len výmenou za wifi/,ale ssd len výnimočne...

1001px a všeobecne eee netbooky cd/dvd mechaniku nemali,miesto toho mali niektoré čítačku pamäťových kariet,tam nieje za normálnych okolností možné pripojiť bežne dostupný ssd disk,inak by ovšem bolo možné,tak ako píšeš ,nahradiť mechaniku ďalším diskom,ale v prípade konceptu asuss eee pc to bohužial možné nieje,tam je velmi obmedzená možnosť niečo radikálne zlepšiť-pamäťové moduly/iba pár vybraných typov od Kingston,AM-1/ a jedna,alebo dve mini pci zbernice podla revízie ,to je zhruba všetko,čo sa tam dá použiť,zbytok je pevne naletovaný na doske,disk buď v podobe Flash čipov na doske alebo PATA 2,5" disku....

záleží od revízie,v tom je ten problém,niektoré prvé mali kombináciu flash pamätí a PATA disku,niektoré posledné aj SATA disk bez flash pamätí,niektoré len flash pamäte.....jednoznačne sa povedať nedá,čo sa dá na konkrétnom zariadení vylepšiť,ktoré vlastní zakladatel tohto threadu....

Zdravím. Chcem sa spýtať, či pomôže v asus eee 1001 pxd výmena za ssd disk v tom zmysle,že by sa aspoň trochu zrýchlil. Mám o tom mierne pochybnosti nakoľko miniaplikácia zaťaženia procesora ide často na 100%. RAM mám 2gb a windows je preinštalovaný no ide to ako stará práčka...asi preto, že to aj práčka je :)

Pokud je tam 2 GB RAM a Windows XP, tak na lehčí používání to stačí. Tohle píšu z dovolené na Asus S101, který má jenom 16GB flash disk a SD kartu jako další disk, a normálně mi na tom běží jak Pohoda a EET aplikace, tak i webmail a pár dalších oken v Google Chrome. Mimochodem, Chrome na tom přímo lítá, ale Firefox se plazí jak šnek.