Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MySQL-PHP- diakritika

Dobry den,

Mam na localhoste urobeny v php formular, do ktoreho zapisujem udaje, a tie sa mi ukladaju do MySQL databazy, len mam problem s diakritikov, napr. Do formulara zadam: Ján a do databázy mi do zapise ako: Ján.

V php mam:
<meta charset="utf-8">
.
mysql_query("SET NAMES utf8");
.

Viete mi niekto pomoct kde je problem ??? Potrebujem aby mi to klasicky pisali mäkčene,dlžne...

Dakujem

- To mysql nema byt mysql_query("SET NAMES 'utf8'"); ?
- Zkus v PHP na zacatek pred "HTML" (pred kod html) napsat <?php header('Content-Type: text/html; charset=UTF-8'); ?>
- Tak jako : k <HTML> prepsat na <html lang="CZ">

Mel jsem podobny problém, delalo mi to spatne nastavené @font-face , ale slo o jiny jazyk (o ocasky pismen), coz zrejme nebude tvuj problém...