Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD přehrávač

Zdravím,

vlastním jeden starý DVD přehrávač (zhruba 7 let, přesně nevím), ale problém je v tom, že jak je už starý, tak není plně kompatibilní s novými televizory. Mám Full HD televizi LG už asi rok, ale až teď jsem se chtěl po dlouhé době na DVD podívat na nějaké filmy, ale když připojím k této DVD tento starý přehrávač, obraz je takový roztažený až rozmazaný a neostrý. Když dvd přehrávač dám do staré televize (ještě taková bedna), tak je obraz ok.
Rád bych si tedy pořídil nějaký kvalitní DVD přehrávač, cena do 1 500 Kč, může být i vyšší o něco, ale jde mi jen o klasické přehrávání dvd filmů. Někde jsem viděl i přehrávač, který převede obraz na kvalitu podobné Full HD, díky.

Ještě něco k původnímu dotazů DVD přehrávač je připojenýý přes SCART, v dnešní době už to jde i přes USB nebo dokonce HDMI. Může připojení přes scart také snižovat kvalitu obrazu? Třeba zpomalení přenosu apod?

Za ty prachy vypadá ten Sony velmi dobře, klidně bych ho vzal.
Bude to doprodej, asi bude rychle vyprodaný.

K nové televizi ho připojíš přes kabel HDMI.
Ten přehrávač nemá už scart, takže ke staré tv se scartem ho už nepřipojíš.
USB slouží pro připojení flešky nebo pevného disku.
Propojení přes HDMI je kvalitnější než scartem, stejné DVD přehrávané na tom novém přehrávači
bude mít o poznání lepší obraz než na tom starém připojeném přes scart.

Tak jsem se ještě na několik koukal,ale vůbec si nemůžu vybrat, všechny v této cenové relaci mipřipadají podobné. Jde mi hlavně o přehrávání DVD s kvalitním obrazem,to je vše. Když půjde AVI atp., tak to bude jedině dobře.

Dobře, díky všem. Koukám se po LG, SAMSUNG a obča si po nějakém tom Sony. Nemáte zkušenosti jak je to s HDMI? Je v balení nebo se musí dokoupit? Někde je i scart, ale některé přehrávače scart nemají vůbec a nevím, jestli tam místo toho je HDMI a nebo USB. Funkce upscaling (vylepšení obrazu k formátu HD) funguje pouze přes HDMI nebo i přes jiné konektory? Díky.

Tak ještě jeden poslendí dotaz. Mám jich několik vybraných:
http://www.electroworld.cz/product/televize-dvd-vi deo/dvd-a-br-prehravace-rekordery/DVDS700EPK/panas onic-dvd-s700ep-k-dvd-prehravac
http://www.electroworld.cz/product/televize-dvd-vi deo/dvd-a-br-prehravace-rekordery/BDP2100/philips- bdp2100-blu-ray-prehravac
lg-bp135-d502614.htm

Jaký byste vybrali? Jde mi opravdu jen o přehrávání DVD v dobré kvalitě, třeba i ty soubory avi, ale na to už se dá použít flashka. Je úplně jedno, jaký hdmi kabel k tomu koupím? Někde jsem četl, že také záleží na kvalitě hdmi, jak se potom celý obraz zobrazí. Také nevím, jestli není zbytečné kupovat s blu-ray, když nemám ani jedno, ale třeba do budoucna budou jen blu-ray, díky.

Jestli ale víte o nějakém lepším než výše uvedené, tak můžete napsat :)

Dobře,díky. V poměru cena/výkon se mi ale zatím líbí tento http://www.electroworld.cz/product/televize-dvd-vi deo/dvd-a-br-prehravace-rekordery/BDP2100/philips- bdp2100-blu-ray-prehravac, co na něj říkáte? HDMI kabel mám tento http://www.datart.cz/Kabel-k-A-V-Bandridge-HDMI-A- konektor-HDMI-A-konektor-2m.html, měl by být dostačující. Když už budu kupovat přehrávač, tak možná i s blu-ray, to, že teď nemám disky neznamená, že do budoucna také nebudu mít. Potom by se třeba musel kupovat ještě s blu-ray, kdybych měl disky.

Jak je to vlastně s funkcí upscaling? Funguje pouze u DVD a blu-ray a nebo i filmů/videí např. z USB? Díky