Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smazat windows 8 -Zlo !!!!

Už jsem bezradný.Potřebuju smazat ten hnus !!! Windows 8 anedaří se mi to.Mám na cd Windows 7 a nejde to.Buď toodstranim "jakou siochranu" vbiosu ,což jsem dělal podle návodu ale mam jinej bios ,taktoasi nepůjde ,nebo naformátovat disk ? dělám to od rána a mámtohoplné zuby .Prosím porďí někdo?

mužu ho přeinstalovat ale win 8 tam zůstane ,tak že přispuštění mi najede volba zda chci spustit Windows 8 nebo 7 a když dám 7 tak mi najede eror .Win 8 to nedovoli .CO se mi nelibi na Win 8 ? uplně všechno ! xp byli lepší ,Sedmičky jsou taky lepší.

- Znacku NTB, PC, by jsi dokazal alespon uvest?
- Nemas si instalovat takovy OPERACNI system se kterym neumis pracovat, to je jak napsat, sakra, ten panak "VODKY" mi nechutna dej mi jinej.

Pri spusteni PC, jde vyvolat BOOTovaci menu pomoci klavesy F(x)

CoCoChanel se tě ptal, jestli bys nedokázal napsat na co to vlastně chceš instalovat. Typ NTB, základní deska PC? Bez toho se dá jen těžko radit. Nicméně zřejmě toho moc neznáš, OK, nikdo učený z nebe nespadl. Požádal bych někoho kdo ví o co go o pomoc a koukal bych mu pod ruce a snažil bych se všechno pochopit a zapamatovat. Tedy být na tvém místě. Příště si pak budeš vědět rady.

Nabootuj z DVD Windows 7
Při instalaci zvolíš pokročilou instalaci. Tam, kde určuješ, kam se bude systém instalovat máš možnost odstranit oddíl a vytvořit nový. Proveď a pokračuj v instalaci.
Po instalaci tam budeš mít pouze Windows 7

Ja to delal vzdycky takto a bez problemu:

- v UEFI dat LEGACY mode (=BIOS)
- nabootovat libovolnou live distribuci
- dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M count=10
(tedy prepsat zacatek disku natvrdo nulama
- normalne nainstalovat co chci na prazdny disk (tedy vytvorit oddily, nahrat OS ... klasika)