Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po fyzickom cisteni nenabehne PC

Zdravim,

Cistil som PC od prachu a zrejme som nieco odpalil. Na cistenie som pouzil vlhku handru, tycinky do usi a stlaceny vzduch. Pred cistenim som sa uistil, ze som uzemneny. Po skonceni a zapojeni vsetkych kablov naspat, som stlacil tlacidlo Power a kontrolky na chvilu preblikli, ale pocitac sa nezapol. Teraz ani nepreblikne. Na maticnej svieti zelena kontrolka. Uistil som sa, ci su vsetky kable zapojene a skusal som zapnut PC aj priamo z maticnej ale nic. Odpalil som zdroj?

Dakujem za rady.

No tak PRVU chybu si urobil tym ze si mal vlhku handru a to sa NESMIE !
Dalsia chyba bola ta ze si poriade nevypol PC = od ZDROJU si mal vypnut aj zo zastrcky a potom si mal na 3 sek. podrzat tlacidlo na spustenie aby si uplne vystimal stavu z vnutra zdroju.
A dalej PC sa cisti tak ze sa len vyfuka popripade povysava opatrne a neroby sa to handrou lebo STATIKOU mozes znicit komponenty !

------
Ale tak mohlo sa stat ze si nezapojil vsetky kable... skontroluj to poriadne hlavne kable do Zakladnej dosky a pozri aj ci su RAM a VGA dobre zapojene aj kable do DISKU

Dakujem za rady ohladne cistenia. Na buduce si budem davat pozor.

Toto som spravil:

"Dalsia chyba bola ta ze si poriade nevypol PC = od ZDROJU si mal vypnut aj zo zastrcky a potom si mal na 3 sek. podrzat tlacidlo na spustenie aby si uplne vystimal stavu z vnutra zdroju."

Chyba bude asi v tej vlhkej handre a statike. Kable som kontroloval dva krat. Da sa doma zistit, ktory komponent je odpaleny, alebo to mam odniest do servisu?

Vlhký hadr a statická elektřina se vzájemně vylučují a v počítači prolitém vodou výboj nepřeskočí. Odnést to někam bude nejlepší. Kdyby ti někdo za zničení počítače nadával, řeší to zasunutí těch uchošťochů dostatečně hluboko do vlastního orgánu, myslím sluchu.