Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem při hře se odpojuje od wifi

Dobrý den, mam notebook lenovo e531 s windows 7, při hře world of tanks se mi stává že mi přestane běžet internet, na wifi je připojen a nehlásí že by připojení nebylo k dispozici, pomůže pouze odpojení a znovupřipojení na mou wifi, pak hra zase běží, antivir a fireval jsem zkoušel vypnout, ovladače na wifi sem přeinstaloval, nic nepomáhá. už mě to rozčiluje, než se stihnu vrátit tak mě vždycky zabijou. poradíte mi? díky

inssider: od sousedů to moc zarušené není, máš odstup přes 25db. ale můžeš kanál routeru změnit na 1-3, kde je volněji.

nastavení routeru: jde o to mít v routeru pevné hodnoty místo volitelných "auto"
- zabezpečení wpa-2, ne volitelné s wpa.
- šifrování napevno aes.
androidy si pak přestanou vymýšlet, jakými všemi způsoby komunikovat s routerem.

To se mi taky stávalo, když jsme pařili CS-ko na notebooku. Tedy stávaly se 2 jevy:
1) pokud jsem měl notebook jako soft access point přes hostednetwork, tak se prostě několikrát stalo, že to všechny klienty odpojilo (a to na wifi byli 3 lidi)
2) v běžném režimu client při dotě (a nebo silnějším wifi přenosuú se stalo, že se samovolně odpojil. Wifi pak nešlo zrpovoznit, bylo to nějak zarezlé. Buď došlo k BSOD (třeba za pár sekund/minutu). A nebo tak jako tak bylo nutné resetovat noťas. Holt Broadcom.

omlouvám se že opět vyrušuji, ale už to těžce snáším...

hry už nehraji vůbec, a internet stále padá a padá při běžném brouzdání na internetu, někdy padá až moc často, wifi odpojím a zase připojím, beží 5s a zase "připojení není k dispozici". Na vině je 100% notebook, můj druhý Lenovo to nedělá, a mám stejný problém kdekoliv na WiFi. Prosím, dokázal by mi někdo pomoci co stím mám dělat, nerad bych aby mě někdy chytil rapl a notebook letěl ven (bydlím v pátém patře...)

DĚKUJI!

BTW. on ten BIOS tam evidentne kontroluje aj subven a subdev, takze principialne nemusi ist vobec ziadna ina len lenovo karty. Mozes si skontrolovat svoju povodnu ze jake ma dev/ven a subven/subdev, v spravci zariadeni u tej wifi karty - vlastnosti, 3.zalozka, polozka HW identifikacia.

Karta tam je 2x2 11a/b/g/n Wireless LAN PCI Express Half Mini Card Adapter (PCI\VEN_14E4&DEV_4359&SUBSYS_060714E4&REV_00), ale kde se dá prosím koupit nová když je tato nějaká vadná?

a hlavně kde je ta udávaná intel centrino... :-/

+ flahnout bios de jenom přes nějaké externí zařízení a k tomu je potřeba rozebrat celý notebook :-(

Jake centrino chces naco kde?

Mas tam aj subvendor 14E4 to je broadcom, t.j. je to normalna broadcom karta. Kde ju zohnat netusim, skus kontaktovat znackovy servis tvojej znacky ci to nepredavaju.

BIOS sa da urcite flashovat utilitou, ale nemas BIOS ktory niekto upravil aby to nekontroloval.

A aktualny BIOS je nejaky 1.29, necpal by som tam radsej nejake stare 1.16
http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-a nd-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-edge-e5 31/downloads/DS035125
tabulka dole. Alebo skontroluj si ze co vlastne mas za aktualnu verziu (niekde v BIOSe alebo vypisy po starte apod) a podla toho sa zariad. Trebars ked pouzijes najnovsi BIOS tak mozno prestane blbnut ta broadcom karta. A mozno ne.

Tak mam hodně starej BIOS (1.17), zkoušim aktualizovat na nejnovější, že to třeba vyřeší problém, ale po nabootování do nástroje pro aktualizaci a příkazu update system program se objeví chyba "The system program file was not found on the cd. Insert the correct cd in the drive.", zkoušel sem i jinou vypalovačku, na cd je něco vypáleno ale v počítači se tváří že je prázdné (do nástroje pro aktualizaci ale naběhne), dá se s tím prosím něco dělat?

Wifi karta vadna nebude, ale je dost zname, ze ovladace k tej karte niesu bohvie co.
Intel Centrino wifi karta pojde len v notebookoch, ktore pouzivaju Intel Centrino technologiu, pretoze polovica wifi karty je v hlavnom procesore a druha polovica je na tej karte. Opravovat wifi kartu flesnutim BIOS nieje zrovna moc dobry napad, jedine vtedy ak tam chces silou mocou dostat inu kartu. Iny BIOS moze podporovat ine karty.
Ja sice pouzivam stolny pocitac, ale pre wifi kartu som si napisal vlastny ovladac, pretoze s tym originalnym to robilo tiez psie kusy, tak ako tebe.

Ak sa chces dozvediet odpoved na tvoju otazku, doporucoval by som sa spytat v autorizovanom servise. Za opytanie nic nedas a mozno sa nieco aj dozvies. Aktualizacia BIOSu je vhodna vtedy ak vies co ten novy BIOS opravuje a ci sa to tyka tvojho problemu.