Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky 2 zapojených HDD

Všiml jsem si na ultrabooku Lenovo Helix-win8 1 napříjmnosti, která se mi na jiném notebooku nestávala.
Když připojím 2 HDD USB 3.0 (ne nutně současně, třeba i po minutě), tak se stane, že se některý z disků odpojí, ten druhý se taky odpojí a hned připojí. Navíc v eventlogu se objevíspousta událostí, jako chyba stránkování atd. Kde je chyba?

To jako nezvládne 2 HDD najednou energeticky? A z jakého důvodu se ty disky točí dál ( i když ten disk není přístupný nijak), ale je napájen...

Uvedu: (co jednotlivé chyby znamenají)?

-Upozornění Ntfs - Svazek F: je v pořádku. Není nutné provádet žádnou akci.
-Upozornění - disk - Disk 2 byl neočekávaně odebrán
-Upozornění - disk -Na zařízení \Dev...\Harddisk\DR31 byla při operaci stránkování rozpoznána chyba . (mnohokrát)
- co znamená DR31?
-Chyba - Virtual DIsk Service - Neočekávaná chyba. Kod chyby: C000000E@020A0007, mnohokrát, růžné hodnoty, 2@0101010013
- co to je to číslo před a za zavináčem?
_chyba - disk - Ovladač zjistil chybu řadiče na \Dev...DR
-Informace - Application popup- Místní nabídka aplikace - Windows - Zápis se zpožděním se nedařil. Exception Processing MEssage. .... čísla
-Upozornění - Ntfs (ntfs) - (Neúspěšný zpožděný zápis) Systému se nepodařilo uložit všechna data do \$I30:$INDEX_ALLOCATION. Data byla ztracena....
- co je \$I30: ?

-Nepodařilo se vyprázdnit data do protokolu transakcí...

KOntroloval jsem kontektory, prohodil je, pokaždé zmizí jeden stejný disk. Disky jsou zkontrolované, ale je to nuda, protože po každém odpojení se musí kontrolovat znova.
Jak se kontrolují ovladače USB storage?
Proč bych měl zvětšovat swap? Nepoužívám ho, 4GB dávno stačí.
Ultrabook má jen 2 USB, takže je možné jen prohození disků. A dodám, že toho chování je při zapojení na baterku. Při zapojení do AC adaptéru (a současném nabíjení) to taky blbne. V ac adaptéru, bez nabíjení jsem to nezkoumal

Zkoušel jsem i ve správci zařízení u usb hubu (host controller) a a u usb hubu (xhci)vypnout povolit vypíná pro šetření, + ještě v profilu napájení jsem ověřil že je zakázané selectve suspendeing.

Taky jsem si všiml, že když současně kopíruji, tak to spadhne ihned, Ukáže se okno Položka nebyla nalezena: Položku nebylo možné vyhledat. Mimo jiné se taky otevře okno průzkumníka, což signalizuje, že byl i neodpojený disk znovupřipojen.

Kde je tedy chyba?

HOTOVO - vyřešeno. http://www.surfacetablethelp.com/2013/11/external- usb-hard-drives-auto-sleep-in-windows-8-1.html

(původně jsem opsal chybné hodnoty VID&PID, proto se zdálo, že to nešlo)...

( http://pc.poradna.net/q/view/1364254-regedit-devic ehackflags?page=r1364257 )

Ale -zajímalo by mě

- proč blbne jen na určitých ntb ( a na jiném ultabooku s win 8 je to OK. Update: EDIT: na něm je windows 8.0. Na tomto problémovém je win 8.1 - to je rozdíl a je to zmíněno.)?
- proč vždy dojde k "odpojení" toho saméno disku (nezáleží na pořadí připojení)
- proč to většinou , né vždy, ale často to selže, při současném přístupu k diskům, z čehož by se dalo dovozovat, že pro blém vzniká při větším odběru obou HDD nebo vyšším datovém provozu na USB)... čekal jsem spíš opak, že právě ve fofru ke spánku nebude docházet...

bugú v USB je, bylo a bude milion, Intel neco priznal, neco potichu vypínal, neco opravoval a to je Intel, velice seriozni firma, jak a co reší jiní výrobci netuším, no lepší to nebude, dá se očekávat situace v rádech horší, všichni to vedí

kterej výrobce zvládne firmware USB diskú lépe, nekterej húre, no nikdo si z toho nic nedelá, nejde o žádne dúležité data a proto to mají všichni na salámu

co rešíš ?

USB pripojení není v žádnem prípade plnohodnotné pripojení pro harddisky, USB je zbastlený paskvil pro trouby co mají hluboko do kapes a chtejí prenášet nekam hromadu ukradených filmu,

pro serioznejší použití je určen eSATA

.... :puff: