Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nepsrávné určení volného místa na disku C:

Zdravím,
od formátu a čisté instalace Win 7 SP1 jsem narazil na problém. Vyhradil jsem si oddíl čistě pro systém o velikosti 60gb. Po asi týdnu používání jsem s překvapením zjistil, že na tomto oddílu mám volné místo pouze asi 3GB. Projel jsem tedy vše, co šlo, vyčistil, co se dalo a nedostal jsem přes výsledek 5 a něco GB volného místa. Přišlo mi to divný, tak jsem projel složku po složce, kolik zabírá kapacity a nedostal jsem se na číslo větší než 30GB. Pro jistotu jsem si stáhnul utilitu WinDirStat, abych to měl potvrzený - viz přiložený screen. Podle ní má C: mít volnýho místa 31 GB. Ale windows to né a né určit stejně. Nevíte někdo, v čem může být problém? Mám nainstalováno asi 5 programů, všechno na jiném oddílu a nic závadnýho jsem nestahoval, antivir nic neodhalil, registry jsem vyčistil a všemožný mezipaměti atd. taky. Už mě nic nenapadá.
Děkuji :)

Zapni si zobrazování skrytých souborů a složek.

Odstraň všechny body obnovy mimo posledního.
Vymaž cache prohlížeče.
Vysypat koš.
Zkus ještě ten průvodce vyčištění disku.

Jinak 60 GB na W7 je zoufale málo, pod 100GB bych nešel v žádném případě.
Když jsem naposled instaloval, dával jsem 230GB na systémový disk, dnes je běžný disk o velikosti 1GB,
t.j. na datový disk zůstává cca 700GB, což je zcela dostatečné.

Zapnutí skrytých souborů a složek nepomůže. Jsou složky, do kterých nemá přístup a přestože zabírají jednotky nebo desítky GB, ukážou uživateli velikost 0 B. Muýsel by převzit vlastniství, nastavit práva a pak by se teprve dozvěděl reálné obsazené místo.

Vyřešeno smazáním bodů obnovy a nějakých Windows Update záloh. Děkuju :)

Jinak, zobrazování skrytých souborů a složek je první věc, kterou zapínám.
A 60 GB na systém se mi osvědčilo jako ideální velikost, běžím na tom od roku 2009 tuším a nikdy jsem s nedostatkem místa, pomalým systémem a jinými problémy související s malou kapacitou problém neměl. A to včetně všech aktualizací - oddíly udržuju a striktně rozlišuju, co kam pošlu :) Stačí v tom mít pořádek, pak je vše OK.

Nyní volného místa 30,4GB ;)