Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM nainstalované 8Gb použitelné 3.9

Dobrý den, vím že už to tady bylo mockrát, ale prošel jsem spoustu dotazů a žádný mi nepomohl. V PC je 8GB RAM a použitelné je jen 3.95GB, 4.1 je rezervováno hardwarem. Mám desku MSI 970 Gaming a paměti RAM Kingston HyperX Fury Red 8GB (2x4GB) DDR3 1600

Zkoušel jsem:
1. Hledat v BIOSu položku Memory Remap Feature - neúspěšně (BIOS verze M20 .. nejnovější)
2. Nastavit v "msconfig" maximální paměť
3. Různě měnit RAMky ve slotech. Když je zapojena jen jedna 4GB paměť tak win ukazuje celé 4GB. Normálně mám RAM zapojené v 1. a 3. slotu. Když zapojím 16GB (8GB půjčené od kamaráda), tak ukazuje buďto 3,95GB nebo 7.21 použitelné.
4. Instalovat na počítač různé OS .. Na W7,8,8.1 se to chová pořád stejně.

Už jsem opravdu zoufalý.. Díky za odpovědi :)

No ak mas nainstalovane neake sluzby/programi v pozadi tak moze byt ze ti ukazuje spravne a ze Windows a vsetky programi si beru polovicu a ta dalsia polovica je volna pre inu pracu.
BIOS ti spravne detekuje ze mas 8GB RAM a Windows tiez.
------
Ja mam napriklad tiez 8GB RAM a mne system ukazuje ze SYSTEM si zobral 2,03 a ostatne je volne.