Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr vhodného notebooku pro grafický program

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem notebooku. Je to pro 14syna, který se chystá za rok na grafickou školu a rád by na něj už začal pracovat a stáhnul si nějaký grafický program pro začátečníky. Pak by potřeboval, aby ntb. mohl stáhnout a uložit hodně filmů, popř. hry.
Můžete mi prosím poradit vhodný typ ntb? Přemýšleli jsme mu koupit zatím základní, levnější a za rok, dva investovat do inovativnějšího a dražšího modelu. Zatím má vyhlídnutý model Asus R556LD-XX444H. To nám přijde ale zatím zbytečné.
Děkuji za odpověď, Irena
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Kluk má našetřeno 12.000t. Hry jako je Mafie a Minecraft. Program stačí základní grafická verze, kde se dítě učí grafickým novým postupům, sama jsem to ještě nezjištovala a upřímně tomu moc nerozumím. Klidně může být i složitější program, ale bojím se, že ten levnější ntb to nepokryje.

no ony v podstatě nejsou ani na tu grafiku, pokud se to nematlá v nějakém kinderrozlišení 70-100DPI.

Stačí si uvědomit, že už jen typická A4 má v tiskovém rozlišení 300DPI v paměti velikost cca 35MB a s každou vrstvou se tato hodnota násobí, a při jakékoli operaci se s těmito daty musí (opakovaně) pracovat.