Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správná PC sestava

Intel Core i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz)
Corsair H100i
MSI Z97-G45 Gaming ATX LGA1150 Motherboard
G.Skill Ripjaws X Series
Seagate ST2000DX001
Gigabyte GeForce GTX 970 4GB WINDFORCE Video Card
EVGA 850W 80+ Bronze Certified Semi-Modular
NZXT Phantom 240 ATX Mid Tower Case

To jsou součástky, mě by zajímalo zda jsou vhodné, vím že CPU je silnější nežli je potřebné ale já ho budu používat na render.

A další věc je monitor, myš, klávesnice.
Redragon Mammoth 16 400 DPI High Precision Programmable Laser Gaming Mouse
Zalman ZM-K400G -ExaSoft
BenQ Gaming Monitor RL2455HM (24-Inch LED)

Napište mi prosím zda-li jsem si vybral dobře. PC budu chtít na hry a grafiku. Díky předem. :)

Pokud si chceš navrhnout/vybrat sestavu, tak je potřeba taky vědět jakou bude mít spotřebu a podle toho vybírat přiměřený zdroj.
Zubatý znamená vysoký chladič na modulech který
1. není potřeba = zbytečná okrasa
2. 95% překáží při montáži věžových chladičů procesoru

No ale já chci těch 16GB, budu je potřebovat na střih a render. A budu si přidávat další grafiku takže proto jsem si vzal 850W zdroj, na pc partpickru mám že potřebuju nějak 350W. A vodní chlazení kvůli taktování, dokázal by si doporučit lepší zboží aby splnilo tyhle parametry? A chci něco co je na Amazonu, newggg atd. Je to levnější.

Mluvíme o Intel Core i7-4790K
Při nezvyšování napětí jde tak na 4.5GHz, ale záleží jak se konkrétní procesor povedl a na to ten chladič stačí s přehledem.
(chladič je možné doplnit druhým točákem)
Nad tuto hodnotu to jde už ztuha a pomalu, ale na 5GHz to asi nepůjde navíc napětí by bylo vysoké 1.6V i teplota, nebude to stabilní.
(nevěřím ani tomu levnému vodníku, že to zvládne)

No já bych si rozhodně vzal tu i7, protože má ten grafický modul (a rozmyslel jsem se že si další grafiku kupovat nebudu) a taktovat chtít budu, navíc je vykonnější, výhodu to xeonu vidím možná že by mi vydržel dýl/nižší spotřeba (nebo taky ne)/a na ten render, xeon má výhodu ve výdrži když je to serverák. Ale ta i7 se mi prostě líbí víc... A co to SSHD od seagatu??