Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač nevidí grafickú kartu!

Dobrý deň, kúpil som si novú grafickú kartu- ASUS GeForce GT610 2GB avšak mi ju nevidí počítač. Nezobrazuje sa ani v správcovi úloh
a keď dám inštalovať ovládače s priloženého CD ktoré bolo v krabici napíše mi že "Nieje možné nájsť kompatibilný grafický hadrvér"
Po zapojení nejde monitor, len čierna obrazovka. Počítač normálne beží na integrovanú a to je stará Nvidia 6150se. BIOS som prešiel od hora dole a nič dôležíté som nenašiel.
Asi sa mi to nezobrazuje mám ho asi starý. Mám základnú dosku Asus M2N-MX-SE. Malo by všetko pasovať. PCI Express 16 má MB a aj grafickú som podla toho hladal. Grafika nieje vadná bola testovaná na inom PC.
Mal som najskôr windows xp kde to asi po 10tich pokusoch identifikovalo ako neznámy grafický adaptér, ale po zapojení káblu zase len čierna obrazovka. Tak som si dal windows 7 a robí to aj tu.
Nejaké rady poprípade nájsť aktualizáciu na BIOS ?
PC: AMD Anthlon 4000+ 2.10 GhZ
GPU integrovaná Nvidia nforce430 6150SE a teraz novo kúpená GT610
RAM: 2GB
MB: Asus M2NMXSE
Zapojené je všetko správne! Len na ostatných forach radili veci s biosom že čo si treba vypnúť, zapnúť atď lenže ja to v BIOSE ani nemám :P
Neviem si to vysvetliť, malo by všetko fungovať.
Mám normálny kábel ktorý mám teraz v konektory základnej dosky kde je aj tá integrovaná grafická. Dám do PC tú novu GT610, pripojím kábel k jej konektoru a nabehne len čierny obraz. Nechám ju stále zapojenú len prepnem kábel naspäť na integrovanú a tú zapojenú GT610 nieje
vidieť ani v správcovi úloh, ani v žiadnom programo ako je GPU-Z CPU-Z Everest.
Základná doska by nemala byť nijak poškodená :D PC mi nepadol ani som s ňou nič nerobil.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

:-D Si k tomu zavolaj radsej neakeho kamarata co vie o PC viac ako ty... lebo takto na dialku ani BOH nevie co a ako si pozapajal.
------
ale kedze si doteraz asi nepouzival grafiku inu ako integrovanu tak pravdepodobne mas v PCI-Express slote asi prach a bordel a mozno nedolieha kontakt koly tomu. Takze pekne vyber tu grafiku a povysavaj prach z toho slotu a potom poriadnu zasun spet tu grafiku.
Alebo vyskusaj aj vypnut tu integrovanu v BIOSe... mozno sa nakopne potom...
8-)