Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smazat win8 a nainstalovat win7

Dobrý den, potřebuji přeinstalovat ntb asus K501J. Nyní jsou nainstalovány win8. Po vložení instalačního DVD s win7 a nastavení biosu na bootovaní z cd romky se cd nenabootuje. myslím, že je to kvůli tomu, že win8 má nějaký svůj zavaděč který to nechce pustit. má s tim někdo nějaké zkušenosti jak win8 smazat a nainstalovat win7? Zkoušel jsem UBCD, Acronis, abych mohl naformatovat disk a udělat novou instalaci ale prostě to nechce nic nabootovat. Instalační DVD mám ověřené že funguje. Jediné co nabootuje je original UBUNTU. Bohužel po zavedení ubuntu z cd nefungují ovladače na touchpad ani myš takže nemohu disk naformátovat. budu rád za každý nápad

Je to W7 64bit. Nevím zda umí bootovat v uefi mode, je to obyč stažené iso a vypálené takže počítám, že neumí. V biosu bohužel není tato možnost, ani zakázat secure boot. Zkoušel jsem nastavovat heslo a po té kouknout zda se nastavení nerozšíří. S tím restartem/vypnutím to zkusím. Problém je,že se v biosu dá se říci dostanu jen na nastavení bootování a nic více tam skoro není.