Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prográmek na zakreslení půdorysů

Včera jsem se bavil s kámoškou a říkala, že zakresluje půdorysy "ručně" tuší na papír a pak to skenuje. Říkal jsem jí že je na to určitě spousta šikovných prográmků a že by to koneckonců šlo v čemkoli na malování, či dokonce ve Wordu, záleží na složitosti.
Jdu se poptat, jestli někdo něco šikovného neznáte. Stačil by asi jen nějaký jednoduchý prográmek, kde by si nakreslila (jsem se z ní snažil dostat):
inženýrské sítě (veřejné osvětlení/voda/plyn/kanalizace/elektřina/telefonní rozvody...)
půdorysy domečků (tloušťka zdí/oken/dveří...)
Hlavně jí myslím jde o ty perfektní půdorysy. Nechce žádné 3D monstrum (tak jí přijde AutoCAD), co ho využije z dvaceti procent.
Já si pouze vzpomněl na programy
Allplan (někdo tomu říká Nemetchek) http://www.e-architekt.cz/index.php?PId=1021&KatId= 72
- nevím, neznám jej, pouze v tom prý dělá kámoška - specialistka na projektování kanalizace
Spirit www.softcons.cz
Několikrát jsem jej instaloval (ne u sebe) a dokonce si v něm snad udělal i tři čáry, nebo co. Přijde mi docela super.
Ale možná i to je pro ni zbytečně velké, nevím. Zkusím ji nalákat na tento thread, aby tu kdyžtak písla.

Já jsem ta Kráťova kámoška, co se živí projektováním zdravotně technických instalací (vnitřní kanalizace, voda, plyn a jejich přípojky), pracuju s Allplanem firmy Nemetschek.
Je to sice super program, ale jednotlivci bych ho nedoporučovala (taky není zrovna z těch nejlevnějších).
Ten Allplan používám proto, že spolupracuji s firmou, která je kromě vlastního projektování i autorizovaným prodejcem tohoto stavebního programu.
Pokud mám zakázky pro někoho jiného, podklady dostávám většinou ve formátu .dwg, což je ten AutoCAD, takže bych doporučovala spíš ten, protože je nejrozšířenější a já mívám občas problémy s kompatibilitou.

Skôr než Word by som doporučil PowerPoint. Využíva rovnaké nástroje, ale je tam viac možnosti. Dajú sa dokonca nakresliť aj slušné zostavy.
Note: Pred kreslením doporučujem vykonať nadtavenie strany a vybrať nejaký normalizovaný rozmer napr. A3. PPT má defaultne nastavenie pre obrazovku, a ak to zmeníme na A3 po nakreslení objektov, tak sa so zmenou strany zdeformujú aj rozmery objektov.

To si ma kupovat ten mrkvosofti nefunkcny nezmysel (office) na technicke kreslenie? :-)
Na technicke kreslenie treba CAD program, ja sice nic nekreslim ale hladal by som vyhladavacom slova CAD freeware
P.S. stvrty najdeny link http://www.freeware-archiv.de/3DWohnraumplanerCAD-3 D.htm dokonca snad vie zobrazit nakreslenu miestnost v 3D priestore a je freeware.
P.S: alebo indexcz.html aj ked to je len 30dnove demo, ale licencia stoji len 20$, a je to dokonca cesky produkt.

pro milovníky office nástrojů bych doporučil spíš visio (ale je drahé). umí vložit i dwg/dxf, nepíšou jakou verzi.
a bude se jim určitě líbit, že trpí stejnou demencí při změně měřítka jako ppt.

z odlehčených intuitivních cadů byl kdysi dobrý autosketch, snad ho autodesk moc nezprasil

ten roomarranger - nevím jak dalece je dobrý pro náčrtky sítí

s nějakými freecady mám spíš divné zkušenosti, není to ono.

Zkusili jste někdo toho Felixe?
Jsem si s ním začal hrát,
ale hned z kraje postrádám jednu veledůležitou fci a sice
zarovnání objektů (align). Krom toho i po řádné registraci vykakuje
při spouštění nagscreen, že se doporučuje koupě fullverze. :-|