Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade pc sestavy - GPU

Zdravím. Po čase bych si chtěl vylepšit svou stávající sestavu a jednalo by se o grafickou kartu. Cenový limit je 5000 Kč. Zároveň bych chtěl zachovat zbylé komponenty.
Má sestava:
Jádro: AMD Phenom™ II X4 Quad-Core Black Edition 980 3.7GHz
Současná GPU: GIGABYTE nVIDIA GTX560 1GB DDR5 (Overclock)
Základní deska: GIGABYTE GA-970A-D3
Zdroj: Seasonic 500W
RAM: 8 GB

Vzhledem k mým omezeným zdrojům jsem si vyhledal použité či rozbalené kusy na známých a ověřených obchodech.
Možnosti tedy jsou:
1) SAPPHIRE R9 280X DUAL-X......Pravděpodobně problém se nedostačujícím zdrojem?
2) MSI R9 270X Hawk (2G) (zatím můj favorit)
3) MSI R9 270X Gaming 2G
4) SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X OC BOOST
Pokud máte nějaký další návrh do 5000, sem s ním.

Chci vás poprosit o radu. Má tahle investice význam? Jde mi samozřejmě o výkonový posun oproti sestavě s GTX560. Jakou novou kartu? A lze GTX 560 v dnešní době prodat, např. za 2000 ? Nebojte, nedělám si tu z toho bazar, jen mě zajímá váš odhad.
A může mít použitá grafická karta, například z CZC, výrazně horší výkon oproti té samé, ale nové?

Děkuju moc. Jsem rád, že bych případně nemusel kupovat i novou desku. Každopádně by takhle rozsáhlý upgrade vyžadoval až 10 000, což nemám k dispozici.
Jenom...nešla by místo R9 285 použitá R9 280X od Gigabytu z Alzy? Cenově to vyjde asi o 1000 levněji a co jsem koukal na testy, jsou na tom výkonově podobně.
Jinak tohle všechno zavísí také na tom, jak moc by bylo reálné, aby někdo koupil tu stávající kartu, zdroj a procesor. Jakou bys odhadl, že mají hodnotu, v případě že o ně někdo bude mít zájem?
Ještě jednou díky za info o desce.

Jaku cenu mají staré díly určitě najdeš někde po bazarech, já přehled nemám.
Osobně bych "jetou"/vrácenou g.kartu nekoupil jelikož ta "úspora" se může silně nevyplatit a i když jsou R9 280 - 285 výkonově podobné, tak R9 285 je nová řada s podporou nových technologií.
Jinak je lépe došetřit a až potom se vrhnout na upgrade nežli to "lepit" jak vlaštovka hnízdo.

Sorry,ale já nevím co řešíš tvůj procesor zas taková brzda nebude,http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Phenom +II+X4+980

Za 4,5k máš použitou Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X OC 3GB - ZÁRUKA! (záruku 1rok na nejmenovaným portálu,za rok věřím už bude zas nová generace od Radeon) já bych do toho teda víc neinvestoval... konec konců grafiku můžeš kdy-koliv prodat pod cenou...

Je to na tobě...

Ahoj. Přesně takhle jsem na to taky koukal. Pravda je, že pokud se mám rozhodnout mezi použitou za 4,5 a novou s tříletou zárukou v nové generaci se srovnatelným výkonem za 5,9, asi si vyberu tu novou a spolu s ní nový procesor. Donedávna jsem si myslel, že budu muset koupit i novou desku, ale to teď už naštěstí neplatí. Na čem záleží je, za kolik prodám ty staré díly, abych alespoň zčásti pokryl ty nové.

Čau DaveSty,

Ceny R9 280x jsou 7-10tisíc,ale je to na tobě....
Doporučil bych ti i novou desku,nové CPU,novou grafiku... zdroj sám mám: Seasonic SS-500ET F3
Až padnou ceny kvůli ČNB...
Tak koukni na: ASUS M5A99X EVO R2.0 + AMD Vishera FX-8370E (to mám já)

Za půl roku cca budou nové radeon http://pc.poradna.net/f/view/1381153-radeon-rx-300 -situace-se-rysuje

Snad jsem ti to napsal nahoře i s odkazem na podporované CPU = ano ale až po aktualizaci BIOSu!
A protože nevíš která bije, bude lépe to někomu znalejšímu svěřit.
Pokud už ten chladič máš, tak jde použít pořád lépe jak dodávaný "box".
Jinak lépe GELID Solutions Tranquillo, tedy pokud máš skříň širokou alespoň 190mm.

MSI kartu je jedno kterou, procesor FX 8300 (TDP 95)! a to s i ohledem na spotřebu navíc i ten lze nataktit, tak nevím na co procesor přeplácet = jsou to naprosto stejné CPU je s různými takty.
Zdroj stačí 520W Season oni totiž jak procesory tak g.karty mají čím dále menší spotřeby, takže "budoucno" je zbytečné.