Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání PC, pravděpodobně zdroj.

Už pár dní se mi pc nahodile vypíná, občas i sám zapíná a nebo chvíli ani na zmáčknutí zapínacího tlačítka nereaguje. Vystupňovalo to do takové míry, že se mi ho dnes celý den nedaří zapnout. Většinou běží jen několik sekund, pak se v mžiku vypne, hned na to zase zapne, po pár sekundách vypne a znovu. Někdy je prodleva delší, třeba minutu, občas se zapínal i v noci. Zkoušel jsem vypojit z elektriky, zapnout a vypnout zezadu a nic. Dnes jsem ho nechával i déle jak hodinu vypnutý, i vypojený a nic z toho nepomohlo, dostal jsem se nejdál na plochu a tam vydržel jen pár sekund. Nejsem žádný expert, ale tuším, že jde o zdroj. Můj problém je, že mi současná situace nedovoluje narychlo sehnat nový a já se tam potřebuju ještě dnes dostat. Je něco co bych mohl udělat? Např. ten zdroj vyšroubovat a nějak ho vyčistit? Zkrátka cokoliv. Děkuji.

Ne, nekvalitni oprava, nebo pokracovani v pouziti, muze mit fatalni dopad, na zbytek komponentu, je mi lito...(coz muze a vyjde draz, nez zakoupeni nového)

POZOR: Rozebrani zdroje, muze vyprovokovat elekticky vyboj (tusim hlavni kondenzatory), podobny, elk. bici, coz muze byt i smrtelné !!!

Jak poznám, jestli pc integrovanou grafiku obsahuje? CPU si z hlavy bohužel nepamatuju, ale je to AMD. Grafická karta pak NVIDIA Gtx 550Ti a základní deska ga-ma770t-ud3. Co se týče těch proudů, tak vůbec nevím, o čem je řeč. Co to je a kde to zjistím?