Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooky a počítače - Servisáci nemajú rádi recovery

Dobrý deň, mám takovej problém, a niesom jediný,...
Kúpite notebook, neco sa vám posere softwarovo, dáte recovery a opravené,... ale ked sa pokazí hardware, napríklad HDD, a dáte reklamovať, no tak nechápem proč potom vždy z reklamácie dostanem notebook bez recovery? To sú tý servisáci tak jebnutý? Celkovo máme 3 notebooky, jeden novej ASUS, ktorej som kúpil z alzy, pred necelím mesiacom, ten predal notebook s recovery partíciov. V nay som kúpil pred 3 rokmi notebook, tak som dostal notebook ASUS s recovery partíciov, po 21 mesiacoch odišiel HDD, reklamáciu uznali, HDD vymenily, ale bez recovery (neurobili ho), tretí notebook je HP kupovaný pred 5 rokmi v nay, ten už i predali bez recovery.
Nechápem že tý servisáci sú lenivý už dokončiť svoju prácu a riadne urobiť notebook? tak aby bol presne taký ako ked sa kupoval, tak aby mal recovery?
---
Ted priamo k mé otázke, novej asus je uplne v pohode, so starým bol problém, na USB som si stiahol OS, nabootoval a nainstaloval na novo OS do notebooku, to ok. No čo s HP? Asusy mali win 8.1 (tie sa dajú jednoducho stiahnúť zo stránky microsoftu) v HP je ale win 7 Starter, a potrebujem ho reinstalovať, poradíte? Ak má niekto doma CD/DVD s inštalačkov na tento OS, mohol by mi dané CD/DVD zmeniť na súbor .iso a poslať mi ho? Licenčný kód ani neviem či mám, novej notebook síce bol kupovaný s predinštalovaný OS, no na spodnej strane notebooku neni ani štítok na ktorom by bol licenčný kód napsán, možno je ale nalepený pod baterkov, avšak tú momentálne nemôžem vytiahnuť, tak se chci zeptať ak by tam nebol štítok s licenčným kódom, jak ho mám získať? nebo mám ten notebook odniesť tam kde som ho kupoval a jebnuť predajcovi s ním po hlave? Nekde som čítal že u novších notebookov je licenčný kód zapsán v BIOSu, ale čo ak v tomto neni? čož je viac než pravdepodobné zhladiska k tomu že má už viac ako 5 rokov?

starostlivosť o OEM/predinštalované win má predajca,servis sa stará o identifikáciu a odstránenie poruchy na výrobku,pokial si to zákazník nevyžiada ako službu,nemá povinnosť sa starať o dáta na disku,zbytočne na nich nadávaš,zakúpenú softwarovú výbavu,ktorá bola nedelitelnou súčasťou výrobku obnovuje predajca a mnohí výrobcovia notebookov ponúkajú recovery na stiahnutie na svojich stránkach po registrácii ich výrobku zákazníkom-treba si občas prečítať aj manuál,dokumentáciu, návody na použitie,to už je problém zákazníka...

Co sa tyka Win7 tak stiahni si akukolvek instalacku W7 a zmodifiku jeden subor, ktory urcuje ediciu. Tusim ze ui.cfg alebo tak nejak, textovy subor, pouzi google. A budes mat starter instaalcku. Pouzijes cislo z nalepky, zaktivujes cez telefon ak nepojde automaticky.
P.S: u W7 licecncy stitok byt musi, je pod baterkou apod. U W8 a vyssich nemusi.

neviem na čo sa sťažuješ, ak otvoríš manuál dočítaš sa, že máš vytvoriť sadu DVD pre možnosť obnovy disku do továrenskeho nastavenia, ak nemáš tú hodinu koľko, cca proces trvá, tvoja voľba

..... :puff:

Nečteš návody.

ty si máš po koupi notebooku pomocí dodávaného SW vytvořit recovery média, která se použijí pro případ že umře HDD. Servis nemá většinou jak nahrát na vyměněný HDD odpovídající image, čistě proto, že jej nemá.

V případě, že jsi tuto proceduru neprovedl, je třeba kontaktovat zákaznickou podporu výrobce a média si nechat zaslat, někde za to chtějí manipulační poplatek.

ty si máš po koupi notebooku pomocí dodávaného SW vytvořit recovery média

až na to že žádny dodaný software som nedostal, dostal som len notebook s predinštalovaným OS Win7 a bez recovery a akéhokolvek softwaru (teda okrem tých sračiek HP, ako regulácia napájania, alebo iné podobné, ktoré s tým nemajú nic spoločné)

tam boly dve zalohy z pred dvoch rokov, skúšal som obnoviť cez to, no momentálne ked zapnem notebook, naskočí načitáva sa Windows a poté blue screen of death (v ktorom ani neviem aký je kód chyby, lebo to peblikne ani nie na pol sekundy) následne sa notebook reštartuje. a takto to jede dokolečka, kým ho natvrdo nevypnem.

když spustím pri štarte v biosu diagnostic tool tak sa mi otvorí černá obrazovka v nej je kus necoho napsané, presneji:

System Diagnostics

F1 System Information
F2 Start-up Test
F3 Run-In Test
F4 Hard Disk Test

F11 Error Log

ESC Eit

For more information, please visit: www.hp.com\go\techcenter\startup

-
když stlačím F11 naskočí toto:

Diagnostic Log

Result:                   Time:
090B                      05182015-104912
090B                      05182015-104641
090B                      05042015-174937
090B                      05022015-150655
090B                      04292015-071052
...                       ...

Press <Esc> to Continue

jo a ešte sa dostanem do boot manageru ale tam je len možnosť bootovania z HDD, a ked to zvolim tak len ta spominana modra smrt. Keby som mal instalačku (na USB) a tak tak by som mohol reinstalovat OS. teda potrebujem len instalačku na windows 7 starter. (licenčný klúč mám)

v tom notebooku dokonca je taky bios v ktorom "do slova nič nieje" aneb mám tam len toto:

Kategória:

Main:
Time
Date
Model
Product Number
processor
bios
total memory
serial number

Security:
Administrator password
power on password

Diagnostics:
Primary Hard Disk Self Test
Memory Test

System Configuration:
Language
Fan always on
Boot Options (tam viem nastavit poradie bootovania)

Exit:
Save and exit
Exit Discarding Changed
Load Setup Defaults

Ja som s Windowsom nerobil dokopi nič, mne včera dala tento notebook že abych ju vyformátoval a nanovo nainštaloval OS (totiž ona dostala moj, a ja si kupil novy) a když som dal recovery skočila chyba jel sem do OS, tam som našiel zálohu OS, tak som ju spustil a skočila modrá smrť, a odvtedy stále dokolečka len toto.

Dokopy v BIOSu nic nieje, to som psal hore

Okrem Biosu sa dsotanem do Diagnostic Tool
kde je:

System Information
System Diagnostics
Boot Device Options
BIOS Setup
System recovery (nefunkčný)

V system information je pisane to iste čo v biose v main
v system diagnostics mam len ten error log co som psal hore, a tie 3 testy (hard disk test, run-in test, start-up test)

V Boot manageru mám len

možnosť zadania z kadial má nabootovať OS, momentalne na vybre len HDD Windows 7 (ktorý nefunguje)
(to je uplne všetko)