Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné probouzení notebooku z řežimu spánku na Win8

Dobrý den, prosím Vás nikdy nevypínám notebook, vždy zmáčknu tlačítko power kde mám navolenou funkci Sleep. (potom po probuzení je hned připravený tam kde jsem zkončil.

Teď ale v poslední době se mi notebook samovolně probouzí a tak jede půl dne aniž by tam někdo byl...

Operační systém je Win 8 (ne 8.1)

Wake up over the ethernet to asi nebude, mám wifinu.

Můžete mi poradit jak to ošetřit. Ikdyby byla nějaká utilita zabraňující tomu samovolnému probouzení bylo by to ok.

Děkuji

Skontroluj si ci nemas nastavene napr. prebudzanie kvoli udrzbe alebo kvoli windows update (update mozes na test zakazat)
WOL vypni tiez (v spravci zariadeni kdesi), moze to chytat nejake rusenie, pripadne aj prebudzanie mysou ak mas extra nejaku mys na stole apod.

zkontroloval jsem, a v tom to nebylo, pátral jsem dál a objevil jsem jak se dostat k přehledu událostí v počítači a vytáhl jsem z něj že ten počítač vzbudí USB Root Hub

The system has returned from a low power state.

Sleep Time: ‎2015‎-‎06‎-‎22T20:31:35.665478000Z
Wake Time: ‎2015‎-‎06‎-‎22T20:33:10.136419700Z

Wake Source: Device -USB Root Hub

Zkusil jsem v Device manageru odškrtnout možnost povolení wake up pro tohle device, ale je tam šedý - tedy nepřístupný čtvereček na označení. Tedy funkce není ani zašrtlá ale nedá se z tudy ovládat.

Potom jsem na to zkoušel jít ještě přes příkazový řádek spuštěným jako administrátor a dát příkaz
C:\Users\A>powercfg -devicedisablewake "USB Root Hub"

Načež mi to odpoví
You do not have permission to enable or disable device wake.

Je možné ho zablokovat ještě jinou cestou?