Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Parkování o víkendu ve Vídni - google zklamal

Ahoj,
pokusím se alespoň trochu napasovat můj dotaz do této diskuze-kategorie.
Chystáme se do Vídně a zaboha nikde na internetu nemůžu dohledat jak je to s parkováním o víkendu.
Odkazů na ,,modré´´ zóny pro krátkodobé stání je dostatek (vč. rozpisu od kdy do kdy), jeden za všechny:
http://www.wien.info/cs/travel-info/to-and-around/ parking
Ale nikde jsem výslovně nenašel, že ve zbylých časech (přes večery) a hlavně o víkendu je KDEKOLI (pokud to samozřejmě nezakazuje značka zákaz stání :) možné parkovat zdarma - tedy i ve zmíněných ,,modrých´´ zonách kolem centra. Kousek od centra si chceme zamluvit hotel a nechci parkovat a stěhovat kufry někde na P+R parkovištích na okraji Vídně.

Díky za reakce!!!

Tolik k danému tématu:

Parkování v centru Vídně je samozřejmě problém, většinou se doporučuje zastavit na některém z mnoha P+R parkovišť (kolem 3 EUR na den) a jezdit městskou. Ale pozor - na rozdíl od pražských zón se ve Vídni nemusí platit o víkendu a parkuje se takřka kdekoliv zadarmo, volné stání platí od pátku 22:00 do pondělí 9:00. Pražští radní by se měli inspirovat, když chce neabonent zastavit v sobotu třeba na Žižkově, krouží a krouží kolem prázdných modrých zón, aby nakonec stejně odstavil auto u metra, kousek se svezl a pak šlapal pěšky - to ve Vídni nehrozí, o sobotách a nedělích je místa všude dost.
Zdroj: blog.aspx