Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem videonávod (česky): Ionic, programování mobilních aplikací pro Android pro začátečníky

Natočil jsem pár videí (česky), které se týkají programování mobilních aplikací pro Android. Nejedná se o Javu, ale trojkombinaci HTML+CSS+JS.

Ionic je framework (knihovna) založený na Angularu. Už jsem na poradně publikoval nějaké články, např.

Naprogramujte si vlastní android aplikaci bez znalosti Javy
Naučte HTML novým trikům
Naučte HTML novým trikům II

Zmíněné články číst nemusíte :-)

Videa jsou opravdu pro začátečníky, vše je (doufám) názorně vysvětleno na praktickém příkladě. Předpokládá se znalost HTML, CSS a JS.

Ionic 00 je úvodní video formou prezentace a mluveného slova.
Ionic 01 až Ionic 07 jsou záznamy z pracovní plochy počítače, kde přímo píšu a komentuju kód aplikace.
Ionic 08 je zase formou prezentace a mluveného slova, dává do souvislosti něco z teorie.

A ten praktický příklad NENÍ Hello World :-)

Videa jsou zveřejněna na Youtube

Přidal jsem další videa: Ionic 09 až Ionic 16. Probírám v nich práci s polem čísel, výpis všech prvků pole, výpočet součtu prvků pole, zjištění jejich počtu, výpočet průměru, nalezení minima a maxima. Dále způsob, jak vypsat všechny prvky pole vedle sebe nebo do tabulky; v tabulce označení minima a maxima. Dále řazení prvků pole zobrazených v tabulce (vzestupně, sestupně).

Vše je uváděno přímo jako konkrétní příklad, video je formou natočené plochy s mluveným komentářem (a sem tam se mi i něco nepovede...).

Těch 17 dílů (00 až 16) má celkovou stopáž 181 minut, což jsou tři hodiny a minuta jako bonus :-)

Přidal jsem další videa.

Od čísla 19 jsem přešel na menší rozlišení - z původních 1920x1080 na 1280x720 - je to zejména z důvodu lepší čitelnosti pro ty, co nemají tak vysoké rozlišení.

Od čísla 19 se zlehka dotýkám tématu grafika, konkrétně vektorová SVG grafika; opět na praktickém příkladu, kdy píšu kód a rovnou to komentuji.