Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - reinstall

Čau, jakmile vyjdou Windows 10, neváhám a stahuji. Ale je tu jedna věc, která mě docela zajímá. Co jsem tak pochopil z PPK a z Microsoft webu, W10 jsou zdarma. Po roce jsou už placené. A já se ptám: "Co když si teď stáhnu W10, a třeba po dvou letech budu muset dělat reinstall PC. Zůstane mi W10, nebo si to budu muset koupit ?" Protože W10 jsou formou aktualizace.
Díky. ;-)

Dale Cooper
• Tento odkaz by meli dat spravci poradny prispendlit do "cela" stranky, techto otazek stylu "windows 10" tady bude nespocetne ze to bude vypadat jak spam.
• Takle si si kazdy precte a hotovo (je tam nasané vse co clovek potrebuje vedet), protoze jinak a jsem si jisty, ze kazdy budouci "dotaz" na windows 10 se obrati v boj odpurcu mikrosoftu a nového OS :-)

• Souhlasim s tebou, vzdycky to tu takle bylo a vzdy nekdo rozvaze zbytecnou diskuzi mimo dotaz a vse se zhrouti a celé vlkano je najednou jen od veci.

Ale admini by to mohli vzit opravdu v potaz, protoze az za nakych 9 dni 10 vyjde, kazdy den tady bude minimalne 10 dotazu + 10 od "PanTofl" na tuto tematiku.

Až si stiahneš finálnu inštalačku W10 (ISO alebo ESD), máš ju nastálo pri použití legálneho licenčného kľúča z predošlých, akceptovaných OS Windows.

Zároveň bude platná prvotná licencia OS, len nesmieš obidva systémy používať súčasne s pripojením HW na Internet. MS by po čase zistil duplicitu.

V prípade bitovej zálohy pôvodného systému si môžeš obnoviť tento systém na recipročnom HW bez ujmy, alebo naopak, ak si vykonal bitovú zálohu (klon) finálnej W10. Týmto spôsobom "zo zálohy" budeš smieť používať oba OS na svojom PC, ale nie súčasne, napr. vo virtuále alebo na inom HW.