Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC - procesor a grafika (výběr)

Ahoj,

dostal jsem za úkol upgradovat PC pro synovce. PC je určeno samozřejmě na hry.
Z původního PC zůstane jen bedna, DVD mechanika, větráky, HDD a zdroj (400W Seasonic, nový).
Takže to chce komplet novej pajšl. Mám na všechno asi 13 tisíc.
Desku, paměti, chladič, to si vyberu sám.
Kde trochu váhám, je procesor a grafárna, tam potřebuju pomoct, nesleduju až tak důkladně rozdíly mezi jednotlivými modely a v grafikách se ztrácím.

Takže CPU:
- kvůli ceně to bude AMD (i5 je příliš drahý na celkovej rozpočet).
- nevím, jestli vzít Vishera FX-8300 (3,3GHz), nebo Vishera FX-6300 (3,5GHz). Jestli raději jádra, nebo frekvenci.
- Nechci nic, co má TDP 125W, hůř se to chladí.

Grafická karta:
- zbývá mi na ni asi 4500Kč
- je jedno, jestli nVidia, nebo AMD, důležitý je výkon za dobrou cenu
- upřednostním nižší TDP, žádnou mrchu, co žere 180W (přece jen je tam jen 400W zdroj a chci to udělat tichý).

Díky za pomoc s výběrem.

nVidia nemá nic čím se může ohánět jenom nízkou spotřebu u jejich GPU

• Uf, co treba NVIDIA Grid | Cloud, nebo NVIDIA konsole ?
• Jednu mam poruce a nevím ze by nekdo nabízel stejnou sluzbu, kupríkladu hraní her bez instalace OnLine primo pres G/Serveur, po posledním Updatu, uz se dá sluzba spustit v FHD/60FPS :-)
(K1/X1 se také nedrzí spatnē)

• Taky nemám telefon s Android, nevēdel jsem, ze Grid není slozen z grafickych karet, tím hur pro mē.

R7 370 má o 40W nižší spotřebu, R9 270 větší výkon. Asi úsporu 40W oželím ve prospěch výkonu, alespoň tomu PC o fous prodloužím morální životnost. DX12 hry asi nebudou priorita, jednak ještě nejsou na trhu a pak určitě to půjde hrát i na nižších verzích DX. Stejně na to PC budu dávat Win7.
Takže tvoje varianta FX8300 + R9 270 zatím vyhrává.
Nechávám téma stále otevřené další diskuzi.

Tak ono by nešlo o těch 600Kč, ale to by se pak mohlo navyšovat do nekonečna. Když však spočítám náklady na vše ostatní (deska 2200, paměti 1400, chladič 700), tak mi zbyde asi právě těch 4500Kč a osobně si myslím, že taková grafika bude stačit na hodně dlouho, když na stávající sestavě (Athlon X2 4200+, R3870) se dalo hrát GTA 4, tak nová sestava vydrží alespoň 4 roky.

Takže tvoje varianta FX8300 + R9 270 zatím vyhrává.

Moc se mi to nelíbí a to s ohledem na Season zdroj 400W/dvě +12 V větve mohou dodávat 2x 17 A (společně max. 360 W).
Ve hrách se dostaneme ke 300W a v zátěž testech to bude o 30W více.
Zdroj bude slyšet, bude topit a jak dlouho si to nechá "líbit" je otázka.
(jo a monitor/rozlišení není uveden)
Osobně bych oželel 5-6% výkonu o proti R9 270 a koupil R7 380/TDP 110
http://www.czc.cz/msi-r7-370-2gd5t-oc-2gb/174151/p rodukt