Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová Karta

Ahoj, podle čeho, nebo na jaký parametr koukat u síťové karty? Mám net s rychlostí 200 Mb/s, ale můj stolní pc zvládá jen 40 Mb/s. Chtěl bych koupit novou síťovou kartu, abych využil plnou rychlost 200 Mb/s. Měl jsem půjčený pc a ten opravdu měl rychlost 200 Mb/s. Takže vyzkoušeno mám.

i gigabitový realtek by to teoreticky mohl stíhat, i když jsou realteky největším shitem mezi síťovkami.
typ síťovky ani základní desky nepíšeš, správce zařízení ti asi nefunguje.

když v práci zbyla síťovka intel, neváhal jsem.
nevím jestli se dělají pcie karty s broukem broadcom, ten taky ujde.

Jak moc tě omezuje to, že máš "jen" 40 Mbps

někdo to třeba využije.
a hlavně v domácí lan síti při kopírování filmů na nasku.

jsi si jistý, že víš co je síťová karta?
ty sis koupil připojení 200mbit a pak to taháš přes wifi atrapu??

pokud to nemá být žert, budeš muset začít experimentovat s normou wifi ac - na straně routeru i u přijímače. pravděpodobně taky budeš muset v bytě vybourat zdi - právě ty zpomalují přenos.

úplně zapomeň na normu 802.11n "300mbit", to je teoretická rychlost v jediném směru. enková wifi zvládne reálně max. 130mbit, i tak ale potřebuje ideální podmínky, pouze jediné wifi zařízení v síti, vypnout šifrování a taky něco rozumnějšího než usb adaptér.

ne ne, já se v tom nevyznám. A psal jsem, že to chci na stolní pc a je mi jedno jestli to bude externí nebo interní síťová karta. Jak jsem psal, mám doma pc a mám ko ne na wifi, ale přímo kabel do pc od netu, na mém pc je max. 40Mb/s a na půjčeném pc jsem taky kabelem měl 200Mb/s. Chci prostě mít svůj pc s plnou rychlostí netu. Není to o tom, že jsem si zaplatil rychlost 200Mb/s jen tak, toto je nejnižší rychlost poskytovatele za cenu 340 kč. Tak proč si nevyužít plnou rychlost. Chci jen doporučit síťovou kartu na lan kabel, nebo radu na co mám koukat aby jsem využil pně rychlost poskytovatele, víc nic.

Porad to neresi muj problem, plno slov, hodne vet, ale to zasadni chybi. Ja potrebuji Jen poradit sitovou kartu do pc, kterou mam koupit, aby byla lepsi nez ta, kterou mam a zvlada 40 mb/s chci takovou,aby jela co nejvice, aby moje rychlost byla 200mb/s kterou mam od poskytovatele netu.Vyzkouseno mam,ze tato rychlost je u me doma.

plno slov, hodne vet, ale to zasadni chybi

To presne plati pre Teba.

"Chci jen doporučit síťovou kartu na lan kabel" do akej zakladnej dosky?
Ake ma doska sloty a ake mas volne?

Keby si na uvodnej stranke neodignoroval text:
Nezabudnite špecifikovať konfiguráciu, ako napr. operačný systém alebo hardvérovú konfiguráciu...

tak by sme mozno zistili, ze na zakladnej doske mas Gigabitovu síetovu kartu a mozno zly ovladac, zle nakonfigurovany, alebo Ti to brzdi nejaky (security) softver.