Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezené připojení k internetu

Zdravím, situace je taková že mám od souseda natahlej kabel do wifi routeru u me doma. Jenže když se doma pripojim přes wifi tak mam omezené připojení, když propojim ntb a router kabelem, pořád mám omezené připojení. Když vynechám router a propojím ntb přímo kabelem co mám natáhlej od souseda, tak vše funguje jak má. Já ale potřebuju abych měl doma wifi a případně se mohl připojit k internetu i přes kabel. otázka zní, zda je třeba změnit nějaká nstavení a nebo rovnou koupit nový router/modem, netuším jaký je v tom rozdíl. doma mám ZyXEL P-660HN-TxA

máš adsl router - jak jsi ho tam zapojil?

nejdřív se připoj přímo k sousedovi a zjisti si nastavení ip:

ipconfig -all

taky tam uvidíš adresu jeho routeru a nějaké dns.

pak se připojíš jen ke svému adsl, nic jiného nezapojuješ:
- změníš mu lan ip do rozsahu sousedova routeru, ať není s ničím v kolizi, např. 192.168.1.222 (první 3 skupiny podle souseda, konec ip mimo běžné adresy), uložit nastavení.
- teď zakázat na tvém adsl přidělování dhcp, uložit, restart -> zruší se ti připojení.
- sousedův kabel zapojit do lan tvého routeru.

celou síť teď řídí sousedův router, ty si u sebe měníš jen nastavení wifi.