Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hospodárná tiskarna

Zdravim,

Jakou tiskarnu by jste doporucili ? Mame doma nejaky inkoust Canon barevny. Hrozny.barva stoji jak tiskarna a ztraci se to nevim kam... Predchozi Epson taky...

Staci klidne blackwhite. Jde mi predevsim o co nejnizsi naklady na provoz. Ale nejakou cenu ktera by se skousla. Pocitam tak kolem 3tis. Nejvic 5. Mel by to byt darek do domu jeste s routerem.

Diky

Podívej se na moderní inkousty. Náplň se pohybuje v řádu stokorun s výdrží několik tisíc stran. Je to mnohem úspornější než lasery.
Pokud uvažuješ o routeru, pak by měla být tiskárna síťová. Pokud si dáš záležet, bude mít i duplex (automatický tisk na obě strany)

Mám L550 (větší model) a spokojenost. První černý inkoust spotřebován za cca 3/4 roku, rodina tiskne jako divá. Kvalita std. tisku není moc dobrá, ale tisk na vysokou kvalitu už mým potřebám odpovídá.

Zase mluvis pouze z doslechu a ne z vlastni zkusenosti, vid?
Mas zkusenosti s nejakou moderni inkoustovou tiskarnou?

Ja ano (Epson WorkForce). Barvu v ni mam uz vic jak rok. Zadne zasychani, zadne problemy. Tisknu obcas, to znamena treba 1x tydne, nekdy ani to ne.

Ten router nemusi byt nutne kvuli tiskarne. Ta muze byt na kabel. Ale tak nebranim se tomu. Rekl bych ted tak 200stran za mesic ale kdyby clovek vedel ze ta stranka nestoji 10 korun tak by to bylo o neco vic. Navic bude matura a ja si budu potrebovat tisknout. Nejvic by se mi doma libil nejakej ten print station co ma mama v praci. Nejakej Xerox.vsude vstup na papir. Tiskne to snad stranku pod vterinu. Skenr posilani majlu... Pecka ale to je asi o jinych penezich.

Nerikam ze nutne laser. Jde o to aby to nebylo tak drahe. Ty barvy do te canonky jsou drahy...

Laserové tiskárny v sobě mají "pec" - odborně se to jmenuje "fixační jednotka" a ta má za úkol "zažehlit" práškový toner do papíru. A to se právě děje díky vysoké teplotě, kterou ten přímotop dosáhne. :-)

edit: ta vysoká teplota se dosáhne během pár vteřin, čili takový odběr je skutečně velmi krátký - nic, kvůli čemu byste si musel brát na zaplacení účtu za elektřinu úvěr.

když budeš hodně tisknout, tak je to optimální volba. Tyhle velkoinkoust tiskárny jsou vhodné do prostředí, kde na ně tiskne aspoň 5-6 lidí (nebo jeden dlouhodobý tiskač), prostě tam, kde minimálně co 2 dny vyjede nějaký papír. Pak inkoust nestíhá zaschnout a náklady na samotný tisk jsou pusoidní.

Pro občasný tisk bych naopak volil laser, jeho výhoda je v tom, že mu nic nezasychá.