Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook automatická oprava

Zdravím.
Dnes som hral Csko a zničoho nič sa mi zasekol notebook. Vypol som ho, znovu zapol a nabehla obrazovka AUTOMATICKA OPRAVA. Ked sa to donačítava, nabehne čierna obrazovka a nič sa nedeje.
Skúšal som aj Acer reset /alt f10/ ale malo to ten istý výsledok....čierna obrazovka.
Prosím skúsenejšícho pomoc a za skorú odpoveď ďakujem

1) Boot z USB nejde, pokud máte povolený Secure boot v UEFI -> zakázat, pak to půjde
2) Nabootovat nějaký liveOS a zazálohovat vlastní data (pro jistotu)
3) Zjistit jak je vyřešena recovery (v podobě MS nebo vlastní soft Aceru) -> do něj pak nabootovat a řídit se dle možností. Buď obnovit oddíl OS nebo smazat disk.

Právě nedávno jsem něco podobného řešil na Win 8. Automatická oprava je konec (já si však rozhrabal oddíl EFI).