Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký OS na slabé pc

zdravím, potřeboval bych poradit jaký OS zvolit na tento ntb:
HP dv6000 (• Intel® Core™ 2 Duo T5500 , 1GB RAM)

Original jsou Visty ale RAM nestačí, odzkoušeno win7 (RAM nestačí)
Jakkákoliv verze linuxu nejde nainstalovat, vždy zkončí blikajícím kurzorem.
Jaký os by jste mi doporučili na 1GB RAM? Děkuji

Osobně bych to neřešil.
Pokud chce mít jistotu, že IB bude mít bezpečné, je možnost použít nějaký Live systém (Linux, BSD) a chodit na IB z toho. Je to zdlouhavější, ale rozhodně nejbezpečnější možnost.

Ohledně problikávajícího kurzoru je to divné, opravdu je obraz disku vypálen jako obraz a ne jako data?

Divil bych se, ze bys nesehnal nekde na aukru apod. levne 2GB RAM, nebo pokud mas jeden 1GB modul, tak proste prikoupit druhy 1GB RAM.

Jinak i Visty pobezi na 1GB RAM, ono je to spis problem ve chvili, kdy tam strcis treba Firefox a otevres vic jak jednu zalozku. Samozrejme nutne optimalizovat spoustene programy a sluzby po startu systemu.

Co pamet testoval jsi Memtestem, jestli neni vadna?

Navic jak jsem psal je dobre po ciste instalaci (a nainstalovanych ovladacich!!! - jinak se nediv, ze se to seka) mrknout do sluzeb systemu a co jde zakazat. Samozrejme to neni trivialni zalezitost, protoze kdyz zakazes neco spatne, muzou se ti Windows naopak zpomalit nebo prestat pracovat uplne.
Tvrdim ale, ze po dobre optimalizaci spoustenych programu a sluzeb mohou i Visty pracovat na 1GB RAM stejne dobre jako Windows XP. Mimochodem i na Windows XP default + Firefox otevres tak dve tri zalozky a dojde RAM pamet, ono je proste u kazdych Windows dneska 1 Gigo proste malo, nicmene na nejake zakladni ovladani PC to muze stacit.

otestoval sem RAM přes memtest a jsou OK. win7 ale celkově "sežerou" více RAM ne? takže taky naprd volba :-( ntb ma nefunkční cd-romku, takže instaluju z USB:
win xp po instalaci nejsou zapnout (při startu píše něco se souborem hal.dll)
jakákoliv distribuce linuxu zkončí po instalaci blikajícím kurzorem
win vista hned po instalaci a prvnim spuštění žere 100% RAM
win 7 také žerou 100% RAM
win 8.1 taktéž

tak co s tím? :-D