Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 po velké aktualizaci vnucuje sám sebe

Zdravím,
nechci poradit, není s čím, ale nedá mi to a musím se podělit o svůj vztek.
Nainstaloval jsem Windows 10 Education, používám je spokojeně asi měsíc. Předevčírem jsem nainstaloval velký balík aktualizací a systém začal předvádět, jak by si přál, abych s ním pracoval, místo aby pokračoval v tom, co jsem si nastavil já.
Po restartu byla najednou jiná barva oken, uspořádané ikony z obou obrazovek hodil bez jakéhokoli systému na hlavní obrazovku, hned na mě vyskočilo okno Microsoft Edge s hláškou, ať ho zkusím. Tak jsem to pozavíral, vrátil do původního stavu a začal používat systém. Jenže v Microsoftu si řekli, že mi vnutí svoje řešení, ať to stojí co to stojí, takže výchozí prohlížeč Edge místo Opery, PDF se otevírají v Edge (ještě s hláškou jako že nyní můžu zobrazovat PDF přímo v prohlížeči), fotky se najednou zobrazovaly v matlacím výmyslu Fotky a jako vrchol drzosti se mi automaticky zapnul hybridní boot, který jsem záměrně vypínal, protože s ním moje deska bojuje. Byl jsem spokojený, ale proč tohle Microsoft dělá? Ze spokojeného uživatele, kterému slouží systém, udělal nespokojeného, který si nastavil systém podle sebe a po aktualizaci může začít znova.

pro zajímavost: máš lokální účet, nebo nějaký jejich cloudový?
w10 education neznám, googlit se mi nechce. to jsou tvoje koupené windows, nebo taky nějaké jejich?

jen z toho vidím, že ms chce za každou cenu lidi naučit vypínat aktualizace. no když už se tak chová i ta prasofirma, tak mám asi pravdu.

Winodws 10 snad ani aktualizace vypnout nejdou.

Jinak tazateli bych doporucil ClassicShell, samozrejme neni to uplne dokonale, ale vicemene nemuze rict, ze by me Windows 10 az tak moc prudily, je proste potreba defaultni system co nejvic osekat ruznyma programkama navic od jinych vyvojaru, proste skoro takove dejavu do dob Windows 95. :-)

enterprisem u nás je můj zaměstnavatel. čili vím, kdo je můj admin, který skoro za všechno může.

ale jak to vypadá, studenti jsou rukojmím mrchosoftu (za nás žádný dreamspark neexistoval, jen fortran a děrné štítky)
tipuju, že jiné edice se tak nechovají, ale education pokusní králíci zdarma - kdo by nepodlehl pokušení testovat co ho napadne?
windows education jsou úplatkem školám. můžeš je zkusit reklamovat - jsem upřímně zvědav na výsledek.