Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barevná laserová/LED multifunkce za 5.000 - 10.000 Kč

Do malé kanceláře pro jednoho uživatele, kde již stojí poloprofi barevná laserová tiskárna HP CLJ 3800dn, a vybírám novou barevnou laserovou nebo LED multifunkci za 5.000 Kč - 10.000 Kč a nevím se rozhodnout mezi značkou Brother, HP a Oki, konkrétně mezi těmito modely: http://multifunkcni-zarizeni.heureka.cz/srovnani-p roduktu--oki-mc352dn_-_oki-mc342dnw_-_hp-color-las erjet-pro-mfp-m277dw-b3q11a_-_brother-dcp-9020cdw_ -_oki-mc332dn/?fromclipboard

Poradí někdo, proč některý model preferovat, popřípadě proč do některého z nich nejít? Rovněž bych asi jeden kus vzal domů, kde bych preferoval menší rozměry, u kanceláře to nehraje až takovou roli.

Mám zkušenosti s MC352, M277 a 9140CDN. U OKI mi vadí, že ty jejich počty stran u spotřebáku jsou vycucané, reélně nedosažitelné hodnoty. Navíc mají ten pitomý systém, kdy se toner sype do válce, čili pokud uživatel mění válec, vyhodí s ním i nemalou část toneru. U HP je potřeba počítat s vyššími náklady na stránku a spoustou zbytečného SW v PC. U Brotheru zase bacha na to, že vrchní podavač není oboustranný a taky na to, že kvalita tisku je maximálně na obchodní grafiku - fotky z toho vypadají fakt mizerně. Navíc to ovládání je takové všelijaké a například ke zprovoznění přímého skenovaní do e-mailu (u síťových multifunkcí dnes standard) je potřeba nahrát nový Firmware.

Takže ani jednu? To je teda fakt rada za všechny drobné :.(

U Oki mi také straší ten debilní systém toner-válec, zase je tam zajímavá možnost tisku větších gramáží a dokonce někdo psal, že i fotky vypadají dobře, byť z laserové tiskárny si to neumím dost dobře představit.

A jak to vypadá ohledně tiskových nákladů? Dá se u třeba u Oki používat alternativní toner s dobrou kvalitou? U HP CLJ 3800dn jedu na tonerech od Xeroxu, kde kazeta na 6000 stránek stojí cca 1300 Kč a tsikárna si pořád myslí, že má originální toner.

Já jsem nepsal, že ani jednu - napsal jsem nevýhody toho kterého zařízení. Co se týče kvality tisku, seředil bych to: OKI, HP, Brother. Ono jde taky o to, co na tom chce dělat - pokud je to nějaký pojišťovák, co na tom bude dělat grafy a nabídky, tak vyhoví každá z těch tří.
Tiskové náklady si spočítejte sám, cenu spotřebního materiálu na internetu najdete. Jen počítejte s tím, že jde právě o ty deklarované hodnoty výdrže, které obvykle (u OKI zásadně) nesedí.
Co se týče fotky z laserovky - může vypadat srovnatelně s výstupem z inkoustovky, pokud je kvalitní tiskárna s originálními tonery a papír určený pro barevný laser.

A uvedené Oki i HP mají duplexní podávač dokumentů? A co alternativní tonery? Je některá značka méně náročná na kvalitu tonerů?

Multifunkce bude primárně sloužit jako jednoduchá a většinou jenom ČB kopírka + občasný skener, ale i jako záloha pro případ výpadku HP CLJ 3800dn, což zvládne asi každá z nich, takže rozhoduje kvalita a cena výstupu, uživatelská přítulnost a případně zaujímavé funkce navíc - tisk fotografii, automatické oboustranné kopírování a pod.

Tak jsem zatím objednal tu Oki MC332dn, jelikož je momentálně v akci za cca 3.500 Kč bez DPH, což je skoro cena jednoho originální toneru do mé HP CLJ3800dn. Pokud bude na nic, tak vytisknu startovací tonery a s klidným srdcem ji vyhodím nebo dám za odvoz.

Tak je to velká kráva, hlavně na hloubku, šířka i výška naopak celkem v pohodě, také hmotnost je dost vysoká, ale tiskne jak profesionální tiskárna a ovládá se velice jednoduše a intuitivně. Oboustranný síťový tisk i automatické duplexní kopírování nemá za takovou cenu asi žádná jiná multifunkce na trhu. Zkusil jsem vytisknout i fotografii a kvalita je srovnatelná s inkoustovou tiskárnou Canon iP4000 nebo i trochu lepší, a to dokonce při porovnání tisku na standardní papír u Oki a na speciální fotografický papír u Canonu. Zatím se se to jeví jako velice výhodný kup!

Akce byla minulý víkend, kdy OKI MC332dn u Alza stála 4.150 Kč, u dalších prodejců pak 4.290 Kč, ale i nyní není o moc dražší, všude možně stojí 4.890 Kč. Co jsem to tak sledoval, na OKI jsou pořád nějaké akce a reálné ceny jsou často poloviční oproti doporučeným.