Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak na odesílání emailů bez IP?

I když jsem již něco slyšel o tom, že z odeslaného emailu lze zjistit IP odesílatele, nikdy jsem to nijak zvlášť neřešil, ale minule jsem byl nucen se tím zabývat a byl jsem šokován, jak jednoduché je zjistit nejenom IP odesílatele, ale dokonce i jméno počítače, z kterého byl email odeslán.

Tohle mi naprosto nevyhovuje, nechci aby obchodní partneři mohli sledovat, kdy jsem doma, kdy v kanceláři a kdy třeba na dovolené.

Komunikoval jsem i s svým poskytovatelem emailu a prý podle nějakých norem musí SMTP server mojí IP adresu odesílat. Nepomáhá ani použití webmailu, tam zase posílá adresu, ze které se uskutečnilo připojení. Zkoušel jsem různé triky, ale nic nepomohlo, jedině webmail přes nějaký anonymizér, ale zase nechci posílat heslo k webmailu přes anonymizér.

Dokáže někdo poradit, jak odeslat email bez toho, abych v něm ostatním současně prozradil svou IP adresu a jméno počítače?
O arogantnych uzivatelov tu naozaj nemame zaujem. Zamykam (fleg)

Bože, to je tady zase hromada chytráků ...

A co různé free SMTP servery, prověřené anonymizéry typu Opera, volné VPN připojení? Pár tipů mám i já, třeba připojit PC přes mobil k mobilním datům a poslat email přes mobilní data nebo se připojit k webmailu přes Operu, ale doufal jsem, že někdo poradí jednodušší a elegantnější způsob.

bud samostatny a pouzi google. nastuduj si aspon zaklady.
nik ti tu nebude prepisovat uz raz popisane veci, obzvlast, ked sam pises ze do toho nevidis a vlastny smtp server nieje nic pre laika.
Na co ti budeme cokolvek radit, ked 80% veci ani nepoznas? Zbytocne strateny cas.

Skratene, na nejakom pc vkuse beziacom, si nainstalujes a zodpovedajuco nakonfigurujes smtp server, aby to fungovalo podla tvojich paranoidnych predstav. Nasledne v mailoch bude len to, co si tam ty sam nastavis.

No najskorej si si mal ujasnit prvu a zakladnu vec: potrebujes to vobec?
A hned za tym: co tym chces dosiahnut?

Myslis ze si tak dolezity, ze sa dakto bude hrabat v nejakych mailovych hlavickach a studovat sprievodne data len aby zistil ze niesi v kancli ale v kaviarni oproti? Nikoho to nezaujima.

Myslis ze je tak strasne nutne pre niekoho vediet, kde prave si ked odosielas mail?

Pozeraj menej konspiracnych teorii :-)

Nahodou si nasiel obecne info niekde na nete ze co sa da zistit z IP adresy a si z toho potentovany....to sa radsej ani nezaujimaj co o tebe vie google alebo stat, pretoze s takymto pristupom sa rovno obesis :D

Nemám v kuse běžící PC! Buďto jsem doma nebo v kanceláří, popřípadě v terénu, či na dovolené a všude běží jenom ten PC, který právě používám, takže vlastní SMTP server a asi VPN, pokud jsem správně pochopil její funkci, nepřichází do úvahy nebo musí být realizován přímo v routeru.

Ty asi nepodnikáš a nevíš, jak se dá znalost pohybu konkurenta využít a zneužít, co? Já bohužel ano, ale podrobnosti tady samozřejmě psát nebudu.

Nejsem paranoidní a nějaké tajné služby mě naprosto nezajímají. Zajímají mě konkrétní firmy a osoby, se kterými musím komunikovat, ale nechci aby věděli, kde zrovna se nacházím. Třeba z úplně banálního důvodu, že občas posunu schůzku s odůvodněním, že jsem mimo město, ale pokud je napadne se podívat do hlavičky emailu, tak okamžitě zjistí, že jsem jej psal z domácího PC nebo z kanceláře.

GSM modem nebo mobil v USB portu zase neřeší emaily ze zahraničí, a to už dost velký problém, když konkurence zjistí, kde se zrovna pohybuji.

Tak ještě jednou, truhlíku:

tyto informace do hlavičky vkládá MTA, nikoli MUA, takže ty se svým PC si můžeš akorát tak víš co.. Jediný možný způsob je použít upravený MTA, který záměrně (a v podstatě proti normě RFC) odstraní původce zprávy. Už to tvůj mozeček pobral?

jen paranoidní dement si napřed pojmenuje své PC podle firmy, aby pak následně řešil že tento hostname je vidět mailové hlavičce.

Robis strasne bububu, na ktore nemas dovod a ani mi ho nechces napisat. Lebo neexistuje. Opakujem, niesi nik dolezity, aby niekoho strasne zaujimalo kde prave si a stopoval ta. Neboj, nakoniec ta tieto zbytocnosti omrzia.

Na nejake SMTP servery a podobne haluze priamo v routeri zabudni. Take veci su mozne maximalne tak v Mikrotik routroch (a ani pri nich som si nie isty) na ktore musis mat kusok ine vzdelanie. Bez vlastneho SMTP servera nic nespravis.

Navyse, nepodstatne informacie, ako meno pocitaca, rozhodne nepomozu nikomu zistit kde prave si. To uz skorej ta IP adresa, ale tam je tiez pravdepodobnost asi ako pri predpovedi pocasia.

To uz potom fakt pouzi nejaku VPN alebo anonymny proxy server a mas vybavene. No ako ti uz bolo napisane, musis sa zmierit s rizikami.

ale pokud je napadne se podívat do hlavičky emailu

anoooo, nemaju co robit len studuju hlavicky :D
Navyse v outlooku ani nieje jednoduche pre BFU uzivatela sa k hlavicke dostat.

Radsej sa venuj veciam, ktore ti prinesu vacsi zisk a tvojim zamestnancom vyssie platy, pan podnikatel ;-)

Bože, ty asi fakt nemáš vůbec pojem, co všechno se dá v podnikání využít a zneužít, co? A vědět, že šéf konkurenční firmy je zrovna na dovolené a pohybuje se v určitém regionu nebo je naopak u mého dodavatele a pokouší se převzít zastoupení určité značky je informace k nezaplacení! A mimochodem, jako jméno PC jsem měl uvedený jeho obchodní název, z kterého zjistíš úplně přesnou konfiguraci i přibližnou dobu prodeje.

Ty jsi fakt velký IT guru, když zjištění údajů z hlavičky emailu je pro tebe takový problém.

A ty si fakt velky paranoik, ked si myslis ze tebou popisovane veci bude dakto studovat. Pretoze si isto gen. riaditel US Steel ci podobnej celosvetovej multimiliardovej korporacie, aby to dakomu za to stalo :D

A vědět, že šéf konkurenční firmy je zrovna na dovolené a pohybuje se v určitém regionu nebo je naopak u mého dodavatele a pokouší se převzít zastoupení určité značky je informace k nezaplacení!

::):-D
Opat opakujem - koho toto zaujima a kto si, ze si myslis, ze si tak strasne dolezity?
Ze prevziat zastupenie nejakej znacky...to uz ake haluze vymyslas? Skade kto bude vediet ci si si tam len neodskocil na WC? Ako to zistis, co sa tam skutocne deje? Nezistis.

A mimochodem, jako jméno PC jsem měl uvedený jeho obchodní název, z kterého zjistíš úplně přesnou konfiguraci i přibližnou dobu prodeje.

Opat, koho toto zaujima, na com pracujes a koho zaujima kedy asi si dane pc kupil? Povedz mi realny pripad zneuzitia tychto udajov.

Cim dalej tym viac nas tuna zabavas svojou paranojou :D
Kazdy hned vie ze informacie o ktore sa tak velmi bojis su v obchodnom svete skratka kazdemu zbytocne a tym padom nezneuzitelne.

Vzhladom na veci co si vyssie napisal celkom lutujem tvoju rodinu. Isto si vsetkym napichol telefony a pristup do internetu mas z rodiny iba ty, aby nahodou dakto daco nenapisal kam nema :D
Pozri si film Fotr je lotr, najdes sa tam :-)

Ty jsi prostě blbec, který vím lépe než já, co potřebuji a co ne, že? Pokud něco tady píšu, tak to tak je a sám podobné informace o svých konkurentech/partnerech vyhledávám a maximálně využívám. Možná když dorosteš a začneš podnikat, poznáš, jakou sílu mají občas i marginální informace o konkurenci a/nebo obchodních partnerech.

Sa pripajaj cez mobil a nebudu vediet kde si :-) Budu len vediet ze mas mobil.
Meno pocitaca to som nepocul o tom ze by to nejakz program cpal do hlavicky (ale ani som sa s tym nezaoberal). To jmeno tam cpe nejaky MS utlouk? :) (BTW. rad by som vedel jake meno pocitaca ma moj mobil :D)

A co bude ten administrátor administrovat, když žádný server nemám?

A nějak vůbec nemám jasno, jak mi pomůže vlastní SMTP server, když nemám stále běžící server, na kterém by fungoval, používám IMAP a poštu včetně odeslané chci mít dostupnou na různých PC - domácím, pracovním i webmailu? Může to někdo logicky vysvětlit nebo tady jenom každý kecá o něčem, čemu sám pořádně nerozumí?

Takže si to shrneme: nechceš se nic učit, nechceš vlastní server (i když jej zřejmě máš, protože "používáš IMAP"), připadáš si jako mistr světa a my jsme blbci.

A teď mi upřímně řekni, proč bych ti měl radit (jakékoli) řešení, když neznáš ani kouzelné slovo? Navíc řešení jsi dostal, kdyby ses alespoň trochu namáhal jej pochopit (pokud to vůbec zvládneš), tj. jak funguje vztah MUA-MTA věděl bys, že to je jediné možné řešení.

edit: značím vyřešeno.

Co společného má IMAP s vlastním serverem? Buďto jsem v IT tydýt já nebo někdo jiný, kdo ani nezná, jak v souasné době funguje email. Kde je to řešení, které jsem dostal? Kromě mobilního připojení, které ovšem neřeší zasílání emailů z dovolené, jsem žádné nedostal.

Vlastní SMTP server je jako jít s kanónem na vrabce. Kvůli 1-2 emailům týdně je to příliš složité a zdlouhavé řešení, to jsem taky tady psal asi 5x. Další nápady? Třeba doporučení na bezplatný nebo placený SMTP server, který takové bonzování nedělá nebo na způsob připojení k Internetu, který zamaskuje IP aspoň u webmailu, kromě již zmíněné Opery, ale ideálně i u poštovního klienta? Zkoušel jsem Safe IP, ale ten nefunguje a po pokusu o změnu IP spadne. Také jsem slyšel, že některé poštovní programy umí modifikovat hlavičku emailu a odstranit nebo modifikovat IP adresu. Zná někdo nějaký takový poštovní program a má s ním vlastní zkušenosti?

OMG LOL. Proč myslíš, že celou dobu píšu o MTA? Protože MUA na to nemá vliv. Jen na sebe ukazuješ, jak jsi hloupý.

edit: totéž ti píše i MM, a ty to stále nechápeš a ještě k tomu vítězoslavně přitáhneš to stejné, co ti tu celou dobu píšeme.

Ber to sportovně, tady ti pšenka nepokvete, možná vynikáš v něčem jiném, ale ICT to určitě není, nemáš ani znalosti poučeného amatéra.

umím toho zjevně víc než ty. Rada co jsem ti dal je prostá a naprosto jednoduchá, v podstatě je to otázka 5 minut práce při rekonfiguraci MTA. A jen tak mezi námi: tobě to je k ničemu proto, že o tom nemáš ani páru, což ovšem není můj problém. Je to stejné, jako kdyby ses ptal na konstrukci raketového motoru a neměl ani páru o termodynamice.

Ked narazas na to ze to gmail server nerobi, tak to nerobi, ale zajtra to robit moze, a ty s tym nic nenarobis. Navyse ak pouzivas program tak tam IP strka, pisu tu. http://www.labnol.org/internet/find-location-of-gm ail-sender/21098/

However if he or she is using a desktop client (like Microsoft Outlook) or a mobile device to send that email, the IP address is often included in the outgoing message.

S tym zas nic nenarobis, ptz to NEZAVISI OD TEBA, ked si neurobis vlastny server.

Také jsem slyšel, že některé poštovní programy umí modifikovat hlavičku emailu

To umí i prográmek, který spíchnu za pár minut na odeslání mailu. Což ale neřeší Tvůj megaproblém.

Kvůli 1-2 emailům týdně

Najdi si důvěrnou přítelkyni, která ty dva maily za Tebe vždy pošle ze svého domácí PC. Omámena Tvou duchaplností jistě vykoná významný úkol zadarmo, ačkoli vydá svou IP Tvé konkurenci všanc.

JJ, socka s fremailem, který řeší, jak odstranit nebo pozměnit IP adresu z firemního emailu namísto toho, aby přešel na GMail, který se s nějakými IP adresami vůbec nepáře.

Vidím, že tady se člověk relevantní odpovědi asi nedočká, jelikož namísto toho, jak něco udělat, se tady řeší, proč to dotyčný vůbec potřebuje a jak to potřebuje.

relevantní odpověď (a jediná správná), vážený, je hned v mé první odpovědi. Pokud jí nerozumíš, nebo nechceš rozumět, to není můj problém (zvláště ne po tom, jak ses uvedl coby velký frajer). A každé technické řešení závisí na tom, jak je dosavadní služba nastavena, dost často příchozí amatéři něco chtějí, a v podstatě ani nevědí co, o to více vyskakují a rozčilují se, že jim tzv. "nikdo neradí" (pochopitelně, když chtějí hodinky s vodotryskem).

Normálně bych ti nabídl službu, kterou běžně nabízíme a která by to vyřešila. Ale já osobně mám problém s prací pro zmrdy. Neber si to osobně, jistě víš, že když se volá do lesa, tak se z něj i něco ozve.

Jediná správná odpověď podle tebe ovšem nemusí vyhovovat všem a mě nevyhovuje. Potřebuji jiné řešení, možná z IT hlediska méně čisté, ale více uživatelsky příjemné a klidně i placené, pokud bude cena relevantní.

Zatím jsou pro mě částečně použitelná řešení: mobilní připojení (nepraktické u stolního PC a neřeší zahraniční připojení)nebo Opera + Webmail (nižší komfort oproti poštovnímu klientu).

Neexistuje "méně čisté" řešení.

Placené řešení si klidně hledej, ode mně ale nečekej nic, na to ses choval moc oprskle a já nemám čas se párat s kdejakým hejhulou za mizerných pár tisíc měsíčně.

Jak vidíš, tak existuje, dokonce několik, byť každé má nějaké nevýhody, které ale lze částečně eliminovat nebo akceptovat - Opera + Webmail (oproti poštovnímu klientu menší komfort obsluhy), PC přes mobilní připojení (zůstává název PC, informace o IP při zahraničních cestách), Emkei.cz (neukládá odeslané emaily do IMAP složky).

Požadavek zněl, jak odeslat email z PC bez IP adresy a názvu PC. Jestli to bude přes anonymního klienta, bude jenom dobře, pokud přes webmail, tak musí být zajištěno anonymní připojení přes seriozní služby, které mohu svěřit heslo k emailu. Opera + Webmail toto v dostatečné míře splňuje, PC + mobilní připojení přes telefon také, akorát je tam nutno ohlídat a změnit název PC. Další možností je VPN u externího poskytovatele http://m.zive.cz/6-nejlepsich-vpn-klientu-anonymit a-a-vse-dostupne/a-167126/ nebo nějaký bezplatný nebo placený SMTP server. Škoda, že jsem se tohle nedozvěděl v odpovědích na můj dotaz, ale místo toho se řešilo, jestli jsem paranoidní nebo ne, jestli mám mít server nebo aspoň PC dostupný 24/7 a jak mám platit zaměstnance.

Pocuj Ferko ty mas problemy s chapanim citaneho textu? Vsetko co si vymenoval ti tu uz bolo poradene (mobil, vpn, smtp server...) tak co este riesis?
Nielenze nie si schopny/ochotny rady, ktore si dostal, ale este ides aj na zaver este aj klamat a to ma uz trosku sere.

Tak vypadá to, že kombinace Opera + Webmail funguje vcelku spolehlivě a žádnou IP adresu ani název PC v hlavičce emailu neposílá. Momentálně je to pro mě asi nejjednodušší a nejvýhodnější řešení i když neposkytuje stejný komfort jako specializovaný poštovní program, škoda jenom, že na kancelářském PC s Windows XP nejde Opera nainstalovat. Zkusím najít nějakou starší verzi Opery nebo jiný prohlížeč/plugin s anonymním přístupem.

Vubec nechapu, zes jeste nedostal ban, administratori na teto poradne jsou opravdu trpelivy, ja bych ty nervy nemel.

Nicmene, kdyz uz sem pisu. Proc proste nepouzijes to nejednodussi reseni a neodesilas emaily jen z prace?

Samozrejme to neznamena tvoji fyzickou pritomnost, ale proste nechas v praci trvale pusteny pocitac, to te nezabije, pokud musis takoveto "problemy" resit a prihlasis se k nemu, kdyz potrebujes nekomu napsat pres vzdalenou plochu odkudkoliv.

Takže výsledek mého krátkého bádání i včetně určitých nevýhod: Opera + Webmail (oproti poštovnímu klientu menší komfort obsluhy), PC přes mobilní připojení (zůstává název PC a informace o IP při zahraničních cestách), Emkei.cz (neukládá odeslané emaily do IMAP složky).

Třeba se to někomu bude hodit a nebude zbytečně urážen jenom proto, že se mu jako řešení problému nehodí vlastní SMTP server na nepřetržitě běžícím PC.