Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTB-nemůže nabootovat z disku

Ahojte všichni,
prosím Vás mám následující problém: NTB od HP (cca 7 let), Win 7. Nešel načíst OS (pokažde to zamrzlo při logu WIN), tak jsem se rozhodl pro reinstalaci. Nabootoval jsem z CD WIN 7, všechny oddíly smazal a vytvořil jeden znova. Poté proběhla normální instalace. Všechno vypadalo OK. Avšak po restartu, kdy mělo proběhnout první bootovaní z HDD se neobjeví ani logo WIN a asi po 3 sekundách to skočí zpět na logo HP (kde je výběr stupu do BIOSU, pořadí bootvání apod). A tak pořád dokola.

To je spravne.
Pricina je skor v tom ze si tie Win nainstaloval nejak blbo. Skus trebars zacat killdiskom, nech sa zrusi aj povodny MBR. Alebo v konzole bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot
P.S> ked nepomoze ani uplne cisty disk tak bud mas poskodenu instalacku alebo HW problem. BIOS daj na defaults (pred instalaciou)

Díky za zprávu:
instalaci jsem prováděl znovu, byl zde malý pokrok. Proběhlo první spuštění (nastavení jména, hesla, seriové čísla), všechno zadáno. A po retartu se to vrátilo do stavu, že to se to neustále vrací na logo HP. Instalačka by měla být OK (použita před cca měsícem), BIOS už jsem do defaultu dával před instalací. Jdu tedy vyzkoušet příkazy z konzole. Instalace 64b/32b na to nemá žádný vliv, ne?

Ako prve by som skusil iny HDD na test, alebo ten stavajuci otestovat utilitou od vyrobcu z UBCD.
To ze uvidis BSOD ti moc nepomoze.
Hlavne sa uisti ze ci sa ti nepreplo v BIOSe AHCI na IDE alebo naopak, napriklad ak to mas bez baterky a je zdochnuta aj knoflikbaterka. Ale vseobecne v nejakom 7rocnom NTB mozu byt uz nahovno cokolvek na doske (menice, kondiky, studenaky, atd)
P.S. a hlavne pred instalaciou vycisti disk killdiskom (staci prve 1%) ak si to este neurobil. killdisk je tusim aj na ubcd alebo je tam kopec inych wipe toolov. Ptz v MBR moze byt kdeaky bordel.

tak jsem provedl dle návodu.. Po restartu to chtělo bootovat z HDD a objevila se hláška, že na HDD není žádný OS (to předtím nedělalo). Tak jsem se zaradoval a šel jsem instalovat OS. Bohužel, stejný problém. Takže problém buď v instalačce a nebo disku.

Díky za trpělivost.. Mám nabootovaný killdisk. Vidím dva disky. Jeden se jmenuje Floppy disk a evidentně si ho vytvořil killdisk (má velikost cca 55 MB, formát FAT 32). Druhý disk se jmenuje 80h a má 4 partitiony (unallocated o velikosti 1 MB; rezervováno systémem o velikosti 100 MB, local disk velikost 700 GB, a poslední unallocated o velikosti 2 MB). Takže jsem to mazal přímo na hlaviččce toho disku 80h. Teď mě ale zaráží, že pouze u té části co má 100 MB a je rezervována systémem je napsáno aktivní. U toho hlavního local disk že není aktivní.

Urobil si to spravne na tom disku 80h, a po tom mazani tam nemali byt vidiet ziadne oddiely.
Ked to nepomohlo tak je problem inde, napr. nejaka poskodena instalacka (urob si ju znova a skus aj iny USB stick), alebo vadny HW. Ten disk mozes otestovat rovno utilitou od vyrobcu, vsetky su na UBCD. Vadny HW moze byt ale cokolvek (menice na doske, studenaky, atd).
P.S. pred tou instalaciou daj preistotu do BIOSu defaults a save&exit