Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru

Zdravím všechny, mám tenhle procesor : amd-a10-6700-d430295.htm
A tuhle grafickou kartu : http://www.czc.cz/sapphire-dual-x-r9-380-2g-d5-2gb /174057/produkt
Procesor je trošku slabší a lehce "brzdí" grafiku, takže se grafika v náročnějších hrách "nudí".
Aby jsem se přiznal, tak o taktování nevím skoro nic, snad jediné co vím je to, že se taktuje v Biosu. A že musím mít DOBRÝ chladič na procesor, což si myslím že mám ne ?: http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he1224/141073 /produkt

Má to vůbec s mím procesorem smysl ?
Je to bezpečné ?
Moznám po taktování změnu výkonu / o kolik se zvýší fps ?

Odpovědi mi pište PROSÍM srozumitelně, přeci jenom jsem nikdy netaktoval a nebyl v Biosu, jako vím jak to v Biosu vypadá ale nikdy jsem s ním nepracoval, Dík moc.

Nic netaktuj, procesor je nataktěný přes Turbo až až 4.3GHz, navíc si nijak nepomůžeš a nějakých 10% frekvenc navíc stejně ve hrách nepoznáš.
(prostě FM2 procesor je zastaralý a do herní sestavy střední třídy se moc nehodil nikdy)