Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku, pomozte prosím.

Čus, potřebuji pomoct s výběrem notebooku, potřebuji ho na:
Práce na více věcech najednou
Grafické programy, práce s fotkami (Photoshop)
CAD programy (SolidWorks, Cinema 4D, 3D Studio Max)
Střih a práce s videi (Premiere, After Effects)¨
Tvorba webových stránek (Code)
Práce se zvukem (Audacity, Audition)

Potřebuji, aby se práce na notebooku nesekala.
Pracuji s velmi objemnými fotkami a videi a potřebuji plynulý chod.
Vybraný notebook je Toshiba Tecra, jen nevím jaký přesně by mi stačil. ČI NĚJAKÝ JINÝ? Potřebuju, aby byl LEHKÝ, děkuji za pomoc

https://www.alza.cz/toshiba-tecra-z50-a-15w-steel- grey-d2266026.htm
NEBO
https://www.alza.cz/toshiba-tecra-z50-a-16d-steel- grey-d2266025.htm
Stačil by i5?

Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

Neviem co myslis "praca na notebooku" aby sa nesekala, za normalnych okolnosti sa pri "praci na notebooku" nic neseka, aj keby si mal omnoho slabsi CPU.

Ked robis ale s grafikou tak by som v prvom rade si vybral nejaky kvalitnejsi display, s nejakym rozumnym rozlisenim, a ne leskly, a CPU radsej ten i7 alebo ked i5 tak bez pismena "U", ptz "U" su najmenej zrave verzie a teda aj menej vykonne.
A ak robis aj 3D grafiku tak mozno by bolo dobre aj nejaku lepsiu 3D graficku kartu, to je ale potom podstatne drahsie.

Alebo si vyber neico z kategorie herni
https://www.alza.cz/notebooky/dle-vyuziti/herni/18 848814.htm
ale ne tie co maju procesor "U" (uz som to pisal).
Chces robit s 3D, to ma podobne poziadavky jak herni.

(napr. ak pozeras aj na cenu tak si pozri aj napr. https://www.alza.cz/hp-pavilion-15-ak006nc-twinkle -black-d3805778.htm?catid=18848814 ale to neni kovovy. Ale je o dost lacnejsi a nasobne vykonnejsi jak tie tebou vybrate toshiby)

Tak ja by som zas chcel helikopteru.

:-D

Nechme ho snit jeho vlhky sen. ;-)

---

Toshiba nebrat.

Asus i MSI navrzene human0idem a Lenovo navrzene MM.. jsou OK, vyber jeden z nich nebo dal sni svuj vlhky sen.

PS. Prace ve Photoshopu bude na kazdem notebooku jen nouzovka, kazdy seriozni grafik pouziva desktop nebo aspon externi aspon 24" monitor.