Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření RAM a výměna HDD u Asus S101

Dostal se mi rukou Asus S101 (http://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/12 790-asus_eee_pc_s101-luxusni_netbook), se kterým je majitelka maximálně spokojená, ale uvítala by vyšší rychlost a více úložného místa. Na Internetu jsem objevil různé návody na zvětšení paměti na 2GB a výměnu interního flash disku za jiný s vyšší rychlostí a kapacitou. Jsou to všechno již starší návody s neaktuálním doporučovaným HW, takže by mě zajímalo, co by tam pasovalo ze současné nabídky.

Normalny HDD do toho nejde, je to tam v nejakej speci patici (podobne M.2 ale netusim ci to je kompatibilne, skor by som povedal ze neni).
RAM by sa mala dat zvysit, mal by tam ist 2GB DDR2 SODIMM (2Rank) ak vobec este zozenies niekde.
Hlavne nech odinstaluje antiviry a podobne gebuziny.

Zavsis ze co sa na tom robi. Ked ma windows update orgie tak to nestaci (update orgie po cistej instalacii Win budu trvat aj 10-20hodin kym sa to ukludni po updatoch), ale na bezne prehliadanie par stranok internetu staci aj 1GB.
Hlavne treba odinstalit antiviry a podobne spomalovace, nech tam nebezi nic na pozadi.

Je to normální Linux Lubuntu, čili prostředí LXDE, akorát to upravili vizuálně.
Stáhni iso vyrob bootovatelný flash disk a live verze funguje dobře i s flashky.
Potom případně nainstaluj, je to mnohem menší než win i tam vznikne nový prostor. Je tam předpřipravený i "wine" takže tam můžeš instalovat i některé programy pod win, ale je to zbytečné. Firefox - net, VLC audio - video, Libre office a calc - word, excel.