Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta nefunguje

Dobrý den. Jsem v koncích a nervy mám na uzdě.

Má nová karta Sapphire R9 380X NITRO mi nefunguje. Po zasazení do PC monitor zobrazuje NO SIGNAL. Zkoušel jsem i jiný monitor, zde však byl stejný problém.

Má sestava:
Deska - MSI X79A-GD65
ZDROJ - Cooler Master GX 650W
Procesor - Intel Core i7-3820
RAMky - Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance

Pro informaci na PC nemám odinstalované předchozí ovladače, ale jelikož se nezobrazí zhola nic, tak tohle nepovažuji za zdroj problému.

stara grafika v tom PC fungovala?

mas zapojeno pridavne napajeni?

treba se odporoucel zdroj?

nebo proste smula a grafiku vyreklamujes.

Edit: Do BIOSu se musis dostat vzdycky, ikdyz jsi stare ovladace neodinstaloval.

Nevim, kdysi davno jsem Sapphire vubec nemel rad pro spatne udelane chlazeni na vsech jejich tehdejsich kartach. Protoze jsem ale uz nejakou dobu kupoval pouze NVidie, tak jsem je ztratil ze zorneho uhlu a jedine vim, ze tady na poradne je lidi dost chvali.
No ja zatim predpokladam s dalsi grafikou navrat k AMD, ale urcite dam prednost MSI nebo Asusu.

Jinak treba ji vzdycky drbne zdroj, zadny etalon kvality nemas, takze bud proste smula na grafiky nebo ten zdroj.

Kartu si strcil do ktoreho slotu? Ten najblizsie k CPU? Ono to tiez nemusi byt jedno, pouzi hlavny x16 slot (viz navod k doske ze ktory je nejaky "hlavny").
Sedi to v slote presne rovno? Skus dosku mimo kejsu aby sa vylucilo ze vadi kejs a karta je sikmo.
A skus aj clear cmos preistotu.