Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí pc (spekulace vadný Disk ? prosím poradte)

Zdravím chlapci mám problém občas se mi stane že se mi vypne obrazovka a pc zamrzne protože nejdou slyšet zvuky nic pomůže jen restart pc pak vše funguje v pořádku a já se ptám jestli nemůže být problém v disku vynechcte ted spekulace o grafice procesoru nebo zdroji chci slyšet jestli může být problém v disku kamrád mi říkal že když se vypne disk tím se automaticky zhroutí systém a vypne obrazovka protože nefunguje systém a vždy když pc zamrzne tak disk je uplně potichu nejde prostě slyšet zvuky že pracuje a ani to světélko které bliká a svítí a dává vědět o tom že disk pracuje tak nesvítí je to možně aby byl problém s diskem ? mám SEAGATE ST500dm002 500GB 7200otáček SATA mám ho 2roky defragmentaci a opravu chybných "faktorů nebo sektorů" ted nevím jsem již zkoušel a našlo mi to že není problém tak nevím co myslíte ?
muj hw
win10 64bit
AMD Athlon x4 860k 3.7ghz quadcore
12gb ram HyperX
Nvidia Geforce GT 740 2gb
ASRock Fatal1ty killer nevím jaká ted přesně (ale stála 2.5k)
Z5 600w
s pc nejsou problémy s přehříváním

Na otázku, zdali to může být diskem, musím odpovědět, že může. Když elektronika přestane z nějakého důvodu systému odpovídat, může to takto zatuhnout. Systém nemůže stránkovat a je prakticky udušen. Vadné sektory to nebudou, to naopak disk trvale svítí, občas to v něm cvakne, ale též vše zamrzne.

BTW nevím, proč se Widle snaží neustále znova číst z disku a mlčí, Linux mi aspoň oznámí, že to nejde přečíst. Sice pak většinou sletí na hubu též (nemůže též stránkovat rozjeté aplikace), ale stačí to oznámit.