Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zavřít víko notebooku, aby na něm dál běžel Linux?

Ahoj všichni,
mám problém mám notebook emachines e510 nainstaloval jsem si na nej linux ubuntu a potrebuji na něm zavřít víko ale aby furt běžel linux(aby mě světlo neotravovalo). Buď potřebuji odpojit senzor ale ten jsem na NB nenašel asi bude v pantu a ten rozebrat nejde. takže jestli něco nejde nastavit na serveru ale stím nemám zkušenosti hlavně se teprv na linux zvykám.

Předem všem děkuji
Změna prostoduchého předmětu, původně: Prosím o pomoc!
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Blahopřeji, Ubuntu jsou skvělý systém, asi nejlepší co jsem kdy mezi linuxy měl nainstalován. Ale k věci nemám je zas tolik probádané, ve win se to řeší v možnostech napájení - nevím jakou obdobu má Ubunbtu - no je to jenom tip pro procházení nastavení.

Co tak napisat o aky linux sa jedna? (edit sorry vidim, ze si napisal, ze mas Ubuntu, ale tam je dobre napisat verziu).
Ak by si mal nahodou Ubuntu tak zedituj /etc/systemd/logind.conf, pridaj tam HandleLidSwitch=ignore a restartni sluzbu cez sudo restart systemd-logind.