Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde povolit wifi adaptér (Win 8.1)

Dobrý den.

Nedávno jsem měl problém s připojením k jedné wifi, a tak trochu neodborně jsem se zkoušel vrtat v nastavení adaptéru apod.
Výsledkem je, že se neumím k wifi připojit vůbec. Systém mi nedetekuje žádné sítě a wifi adaptér je stále v režimu "Zakázáno" (povolit prostě nejde).
Obnovení systému nepomohlo, návrat k továrnímu nastavení pro mě není ideální možnost, prováděl jsem to nedávno a už jsem si do notebooku postahoval programy k práci a do školy.

Přikládám screeny a předem děkuji za rady.

1fpf.jpg
2sis.jpg

Mohlo. V spravci zariadeni teda vidis co? Je tam uvedena ta karta? Neni zakazana tam?
Ovladace si tahal odkial? Z webu vyrobcu ntb?
Nejake dalsie hotkey utility z webu vyrobcu si tahal a instaloval?
Fakt si nedokazes spomenut ze co si kde prenastavoval? Si bol v tranze ci co? :-)

Ve správci je ten síťový adaptér povolen, ale v síťových připojeních je to zakázáno (viz.screen).
Stáhl jsem ho automaticky. A potom jsem to zkoušel i manuálně ... byly tam na výběr dva a ani jedna změna nepomohla.
Ne, z webu výrobce jsem ni nestahoval.
Bohužel nevzpomenu :P Notebook mám jen krátce, s wifi teprve sbírám zkušenosti.

# Ono to vypada spis, jak pise MM vyse, ze je desaktivovany, jak to napsat "klavesovym stiskem", ktery se AKTIVUJE a DESKTIVUJE kombinaci, kuprikladu Fn + F3, nebo spatny 'ovladac'.
• Dole v pravo v liste, mas ikonku site 'internet', tak na ni klikni a zadej "NAJIT/VYRESIT PROBLEM", po jeho kontrole nam snad zdeli nejaké podrobnejsi informace.

*Pravy klik mysi "OPRAVIT"
[img=/file/view/25196-taches-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/25196-taches-jpg[/img]

Mám Acer, takže konkrétně u mě se wifi povoluje právě kombinací Fn+F3, nicméně to nepomáhá, byla to první věc, kterou jsem zkoušel.

No, zřejmě to bude těmi ovladači. Pokusím se najít ten ovladač na broadcom.com , ale možná to chvíli potrvá, moc dobře se tam neorientuji.

3pmp.jpg

V spravci zariadeni zmaz wifi kartu klavesou Del, a restart Win. pripadne skus stiahnut a preinstalit ten ovladac z acer.com
Na obrazky ti teraz nevidim tak neviem co tam mas blbo, treba skontrolovat vsetko aj v centre sieti u adaptera atd, a aj nastavenia samotneho Win8.1 tam su poskryvane kadejake povolenia wifi tiez (rezim letadlo) apod.

Ani jeden ovladač z acer stránek nepomohl.
Režim letadlo mám samozřejmě vypnut. Ale když najedu vpravo dole na ikonu sítě, nevidím tam nabídku wifi ani letadla, jak jsem to kdysi míval. K režimu letadlo jsem se musel dostat jinou cestou.
Zatím to vypadá, že nakonec budu nucen přejít k tomu továrnímu nastavení :-/

# Optam se te radeji jeste jednou, opravdu jsi vyzkousel oba dva ovladace nainstalovat ? Jak jsi to udelal?
• V prvé rade ten ovladac "ODINSTALUJ", pak znova nainstaluj z toho souboru stahlych ze stranek (viz. foto ACER), popripade instalaci proved jako SPRAVCE, ale opravdu ji udelej znovu, po instalaci VYPNI a znovu ZAPNI PC.

Pravé tlačítko na Start --> Správce zařízení:
Baterie, Bluetooth, Digitální zařízení, Diskové jednotky, Grafické adaptéry, Jednotky DVD/CD, Klávesnice, Monitory, Myši, Počítač, Procesory, Řadiče IDE ATA, Paměťová zařízení, Řadiče USB, Řadiče zvuku, Síťové adaptéry, SW zařízení, Systém. zařízení, Tiskové fronty, Zařízení pam. zařízení, Zař. pro zpracování obrázků, Zařízení HID, Zvukové stopy.
To jsou veškeré karty, kartu wifi tam nevidím.

# Udelame to celé jinak.
• Vis co, stahni si nakou verzi LINUX/UBUNTU, vytvor BOOTOVACI zarizeni/Treba USB a zkus, jestli ti to Wifi Pojede pod UBUNTU, jinak se dal asi nehneme :-)

STAHNOUT UBUNTU : stahnout
Na vytvoreni USB BOOTovaciho zarizeni : linux live usb creator

1) V prvni kolonce zvolis : Tvuj USB KLIC
2) Bud:
• Stahle ISO
• Distribuci z nabidky, ktera se stahne automaticky /Ubuntu Linux etc, zvol UBUNTU
3) Mod Live /nemusis
4) FORMAT FAT32 /install

[img=http://img.clubic.com/0320025802836262-photo-linux-live-usb-creator-mikeklo.jpg]http://img.clubic.com/0320025802836262-photo-linux -live-usb-creator-mikeklo.jpg[/img]

Návrat k továrnímu nastavení jsem nechtěl, protože nemám zrovna rychlý internet a nechtěl jsem znova stahovat programy do školy.
Nicméně, pokud mám stahovat 1GB soubor, vyjde to nastejno.
Tovární nastavení by mělo mé problémy vyřešit na 100%, pokud se nepletu ? (samozřejmě pokud to není HW problém)

Chápu, co je to tovární nastavení. Jde mi o to, že mám v PC pouze několik programů a žádná jiná data, o které bych se musel starat. Proto mi přijde jednodušší notebook celý obnovit, a mít jistotu, že problém vyřeším .... než se zdržovat stahováním 1GB souboru (opakuji že nemám zrovna rychlý internet) s nejistým výsledkem. Proto se ptám, jaký je váš názor na obnovení do továrního nastavení? Myslíte, že by to mohlo vyřešit problém ?
Původně jsem to obnovení nechtěl provádět, protože by mi zabralo dlouhou dobu stahovat ty programy znova. Nicméně, se stahováním 1GB velkého souboru se to znovu vrací do hry.

Pravděpodobně zkusím to tovární nastavení, bod obnovy nepomohl, tento nástroj jsem použil už včera.
Notebook po semestru asi stejně půjde na reklamaci, ale to už je jiný příběh ....

Každopádně oběma děkuji za váš čas a snahu mi pomoci :)
Přeji příjemný večer.