Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor do 7000

Zdravim pořizuji si novou PC sestavu a chtel bych k tomu nejaky kvalitni monitor za slusnou cenu muze nekdo neco doporucit? uhlopričku spiš 24
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Bavili jsme se o tom ve vlakne k PC a doporucil jsem udelat nove tema.

Zkopiruju sem moje doporuceni, ktere se ve dvou pripadech do pozadovane ceny nevejdou:

Ale aspon ti doporucim, jak to s monitorama vidim ja:

uplne nejlevnejsi moznost, jak se dostat k monitoru vyssi tridy s rozlisenim nejen na hry (1920x1200) je

Dell U2415

ja k monitorum od Dellu mam nejake drobne vyhrady, ale predpokladam, ze navrhnout ti drazsi EIZO bys uz nedal. :-)

No a potom teda slusny monitor s sirokouhlym 1920x1080

EIZO EV2450-BK

Nasledujici monitor neznam, ale iiyama si v posledni dobe opet ziskava slusne renome, takze by mohl byt take kvalitni

iiyama XUB2490HS-B1

Nasel jsem na CZC jeden monitor, ktery by splnoval tve finance, vypada zajimave, trochu se setrilo na konektorech pouze jednou HDMI a nic vic, ale nikde zadna recenze, takze jestli nema problem treba s nerovnomernym podsvicenim nevim, nekdy se to stava narazove, proto je potreba monitor vyzkouset pred koupi nebo se dohodnout na moznosti vraceni, treba v CZC neni problem, mas na to pri nakupu pres internet pravo do 14 dnu, akorat davej pozor at neponicis obal pri vybalovani. Nekdy je to dane typem monitoru, ze nema podsviceni idealni, proto je pred koupi monitoru dobre cist recenze, jestli si na neco takoveho nestezuji.

LG 24MP77HM-P

Poradi nekdo jeste neco lepsiho?

Jak to vidis s rozlisenim tazateli? Bude vyhovovat sirokouhle 1920x1080? (Na prohlizeni netu a kancelar neni nejlepsi, na hry a video je to OK.)

Za tu cenu je to bomba a pokud teda dobre rozumim, ze hry jsou vyznamnou casti doby u pocitace, tak asi jednoznacne, myslim, ze nic lepsiho pomer kvalita/cena nenajdes.

Rozmysli, ze neni VESA kompatibilni, teda nejde na zed a ze ma zdroj mimo monitor, takze krabicka na zemi navic.

I na mem EIZO to je se senzorama, ale paradne provedene. Macknutim jakehokoli tlacitka se na monitoru rozsviti popisky. Spis je otazka jak je celkove vyvedene OSD, u nekterych monitoru je to dost opruz, ale zase to clovek obvykle nepouziva kazdy den.

Na Alze si lidi v diskuzi stezuji na zavady, mrtve pixely, odeslo podsviceni, ...

Nechat si predvest pred koupi vsechny tri, podle me budou kvalitativne stejne, narazit na blbej kus muzes u kazdeho z nich, zaruku 0 vadnych pixelu v teto kategorii myslim nikdo nenabizi.

Ja bych asi sel do toho nejlevnejsiho z tehlech tri, kdyz teda odhlidnu od toho, ze bych si nikdy monitor z tehle kategorie neporidil, ale dejme tomu, ze bych to mel kupovat pro nekoho, kdo jde po cene a zaroven chce slusnejsi barvy a teda nechce TNko.

Já jsem si sice nedávno pořídil od Samsungu - S34E790C, no ale už mám starší pc, takže teď jen asi počkám na novou generaci grafických karet a poskládám si nějaký nový pc.
No ale ten EIZO jsem viděl u kámoše, říkal že ho stál nějak 17k, tak podle té ceny je to asi tenhle FlexScan 27", zkoušel jsem chvíli hrát, aji se dívat na film a super obraz, takže fakt ten EIZO doporučuji, i když popravdě se mi více líbí, ten EV2450-BK, protože má menší hrany, ty velké mě dost vadí.
No a značku DELL a LG bych hodil přímo rovnou do koše. LG nikdy neudělalo nic kvalitního a DELL také, takže bych si nekoupil ani jeden z výběru. Ale to je asi více než jistě věc názoru.

No zalezi, jestli ti staci 24" nebo chces 27", asi uz ten vetsi vyzaduje bytelnejsi konstrukci, proto uz nejsou ty male ramecky.

Jinak ale pokud predevsim levne monitory nemaji panel nejaky noname z Ciny, tak vsechny lepsi panely obzvlaste IPS, jsou bud Samsung nebo ve vetsim poctu pripadu LG a to vcetne EIZO. Druhavec je samozrejme celkove provedeni, elektronika, OSD, ktere ma EIZO na velke urovni, ale treba se posledni dobou vysvihl i Asus a i ty jeho monitory jsou OK, ale taky jsou skoro za ty sami penize co to EIZO.