Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamenají a jak fungují jednotlivá nastavení /COPY:DATSOU u RoboCopy?

Dokázal by někdo ze zdejších čtenářů jednoduše a stručně vysvětlit co vlastně znamenají a jak fungují jednotlivá nastavění /COPY:DATSOU u programu RoboCopy?

Jednoduchý překlad nestačí, ten mám (robocopy.kvalitne.cz), ale to nestačí. Co vlastně znamenají jednotlivá nastavení a jak se projevuji při kopírování?

D=data - ?
A=atributy - A,H,R,S?
T=časová razítka -datum vzniku a změny?
S=zabezpečení=seznamy NTFS ACL - ?
O=informace o vlastníkovi - ?
U=informace o auditování - ?

Pro tebe možná ano, ale pro mě ne. Co je třeba D=data? Datum? To asi ne, když je tam časové razítko. A=atributy? Podle https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor#Atributy_soub or.C5.AF jsou atributy:

Atributy souborů, která OS nejčastěji uchovává:
jméno – jedinečný název souboru (vzhledem k aktuálnímu adresáři)
délka – velikost v počtech bytů
typ – umožňuje odlišit typ obsažených dat, použitý program, speciální soubory (roura, soket, zařízení, …) apod.
přístupová oprávnění – kdo smí se souborem pracovat (čtení, zápis, …) pro uživatele a skupiny
vlastník – uživatel vlastnící soubor (též skupina)
časové informace
čas vytvoření
čas posledního přístupu k souboru
čas poslední změny v obsahu souboru
čas poslední změny metadat souboru
umístění vlastních dat – typicky posloupnost alokačních jednotek

Podle Z1_6.htm zase: A = Archivace , H = Skrytý, S = Systémový, R = Pro čtení

T=časové razítko - jenom datum vzniku a změny nebo ještě něco?
S=zabezpečení=seznamy NTFS ACL - nechápu vůbec
O=informace o vlastníkovi - kterém? Třeba u DOC o autorovi nebo o Userovi na úrovni Windows?
U=informace o auditování - nechápu vůbec

Data - samotný obsah souboru
Atributes - AHSR + další např Compressed nebo Encrypted
Timestamps - datum vytvoření, vzniku, posledního přístupu
Security - kdo má k souboru práva a jaká jsou
Owner - kdo je vlastník souboru
Auditing - informace o přístupech k souboru, včetně neúspěšných

Wau, tak to je slovo do pranice! Chápu to správně, že pokud chci mít zkopírované soubory v původním tvaru včetně data vzniku (není vytvoření a vznik u souboru jedno a totéž?) a posledního přístupu, ale bez zbytečných omezení ohledně přístupových práv a pod., tak /COPY:DAT je optimální? Owner - vlastník souboru je User nebo Autor?