Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Automatický tisk příchozích emailů (IMAP)

Zdravím,
potřeboval bych na jednom compu nainstalovat aplikaci v pozadí, která by měla vložené přihlašovací údaje na IMAP účet a po zjištění příchozího mailu ho vytiskla na přeurčené tiskárně (na tom samém PC). Nebo bych potřeboval tiskárnu počítače zaregistrovat (v internetu) tak, aby se na ní vytiskl každý mail, který na "virtuální adresu" přijde.

Pochopitelně freeeware....

Děkuji všem za užitečné tipy... :)

Kdysi, ještě v době hloupých telefonu, jsem měl nastavenou kopii emailu na mobil u Vodafone. Počet přijatých emailů byl omezen na několik desítek denně, ale to mi vůbec nevadilo. Jenže jednou těch emailů přišlo nějak víc a VF je začal odmítat. Samozřejmě, poštovní server to odmítnutí posílal znovu na VF a množství emailu ve schránce enormně narůstalo. Něž jsem to objevil a zrušil posílání kopie na VF, tak jsem měl v schránce kolem 10.000 emailu, které jsem musel ručně smazat a hlídat přitom, abych nesmazal nějaký důležitý email.

Řešení nalezeno. Díky uživateli Touchwood !!!

1) Instalace Thunderbird
2) Instalace doplňku:
a) printingtools 1.2.5-tb
b) filtaquilla 1.3.1-sm
3) Konfigurace IMAP účtu.
4) konfigurace pravidla příchozí pošty (pokud v poli předmět = NOVÁ OBJEDNÁVKA, pak tisk na default tiskárnu)

FUNGUJE 100%.
Jenom musím přidat po spuštění woken automatické spuštění Thunderbirdu. :D

AXIN.

Ne. Asi nevíš, o čem mluvím. Předmět můžeš nastavit u svého emailu ale ten bude zřejmě úplně ignorován, projdou jen emaily odeslané z jeho webovek pod předem definovanou adresou, předmětem a typem objednávky.
Tím také padá možnost spamování z jiných emailových adres.

Podle toho, jak si nastaví filtry. Samotný Předmět nám už napsal a pokud tam nedá další filtry, tak programu je šumafuk, kdo email poslal. Ale to byl stejně jenom vtip, nemyslím, že by si to neošetřil lépe, byť se dá těžko předpokládat, že na konkrétní adresu přijde spam "Nová objednávka".

Nic nechápeš! Ten email se odesílá z jeho domény kde má k dispozici většinou několik emailových adres pro různé použití. Ty vůbec nevíš, jaký formát má ta jeho emailová adresa takže se ti nepodaří protlačit jinou adresu aby mu to přišlo na tiskárnu! Já takhle provozuji rezervaci ubytování...například.

Tak, tak .... konkrétní odesílatel + konkrétní text v poli předmět.
Nevím kde jste přišli na to, že NOVÁ OBJEDNÁVKA je ten správný text ? :D

Dělám IT od roku 86 .... a takhle blbej jsem nebyl snad ani v začátcích mailů :D

P.S.: kdyby tam nebyl ten filtr tak jim termo páska dojde během dopoledne. :D :D :D

Ale zná! Doména a název schránky nehraje roli, záleží, jaká pravidla nastaví pro filtrování, na které schránce má má doménový koš jestli je vůbec zapnutý a pod. Samozřejmě, pokud tomu rozumí, tak si to všechno ošetří, pokud ne a zveřejní název schránky a pravidla tisku, tak se mu za chvilku z tiskárny jenom zakouří. :-D

PS: Neber všechno tak vážně, byl to vtip, ale tady jeden nikdy neví, kdo je na opačné straně a jak to umí nebo neumí.

Doména a název schránky nehraje roli

Jak to že ne? On si objednávky posílá ze svého emailu (maileru) a z jiného než jeho emailu mu to nepřijde!!! Ty jako zákazník vůbec netušíš, na jaký email se to odesílá. To bys zjistil jen z kódu webovek. Případné odpovědi mohou chodit z úplně jiného mailu.
Neberu vše vážně ale ty tady mlžíš.

"On si objednávky posílá ze svého emailu (maileru) a z jiného než jeho emailu mu to nepřijde!!! Ty jako zákazník vůbec netušíš, na jaký email se to odesílá."

Umíš číst?

"Když nám sem napíšeš adresu emailu, pomůžeme Ti to vyzkoušet. :-D"

Proč by mu nepřišlo z jiného emailu? Předpokládám, samozřejmě, že používá standardní poštovní server poskytovatele webhostingu a nemá vlastní poštovní server nastavený jenom na vnitřní síť.