Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Příchozí platba paypal ze zahraničí (podvod?)

Dobrý den, věřím, že bych tu nějaké podobné vlákno našel, ale trápí mě čas, tak buďte prosím schovívaví. Ozval se mi nějaký (snad) američan na inzerát na věc za 130€. Přišly mi nějaké maily, že mi na paypal přišlo 430€ z čehož je 50€ na poplatky bance a 250€ na dopravu a to mám poslat přepravní společnosti. Už jen to, že někdo chce platit 300€ navíc za věc v hodnotě 130€ je přinejmenším podivné. Otevřel jsem své paypal konto a tam je balance 0. E-maily m chodí ze service@paypal(wireassistantfund@mail2world.com) a oslovují mě "Dear halapremek@seznam.cz" už to jsem někde četl, že paypal by měl oslovovat jménem a ne e-mail adresou. Je to můj první počin v paypal, založil jsem ho kvůli téhle transakci s tím, že ho někdy možná použiju i na platbu. Takže to studuji až teď a peru se s angličtinou, docela mě to vykolejilo. Můžete někdo se zkušenostmi s touhle "peněženkou" v krátkosti poradit? Děkuji a omlouvám se, pokud tady nějaké takové vlákno je..

Tak o bohatství se se mnou chtělo podělit už taky pár desítek lidí. Ovšem vůbec nevím, jak se pracuje s paypal a s AJ se peru, tak přesto, že se mi to jevilo nanejvýš podezřelé, chtěl jsem se ujistit. Možná hloupě. Omlouvám se. Každopádně jste mi pomohli, pokud vlákno bude smazáno jako hloupé, nevadí, splnilo účel ;-)

Na druhou stranu je hezké že paypal získává nové uživatele díky někomu kdo jej chce zneužít. Na všem špatném je vždy něco dobré :D
Taky mi včera někdo poslal 1250euro a chce po mě 400 auro za poštu poslat na jakýsi účet western union. Emailová adresa byla stejná.....