Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU Fan

zdar, jaky doporucujete cpu fan v pomeru cena/chlazeni/hlucnost?
mam fx8300 a casem bych planoval nejake stredni taktovani

ano, ale trubo core je pouze na 1 jadro ne? navic ja si nejsem jisty, jestli je teda zaply, nebo jestli neni pc podtaktovany, protoze kdyz jsem zvedl vykon vsech jader treba na 3.8 a turbo 4.2 a mam pocit ze jsem delal jeste neco ohledne ramek, tak se rapidne zvysil vykon, ale padal win :(

Pokud vypneš Turbo a šetřící funkce v BIOSu, taktneš na 4.4GHz postupně zvyšováním násobiče, tak poběží všechny čtyři moduly/osm jader na hodnotě 4.4GHz.
Po přetaktu otestování na stabilitu a teploty zapneš šetřící funkce a jeto.
(zkus si nejprve taktění nastudovat)

ok, a i kdyz taktuju bez zvysovani napeti nebo s, tak ci tak musim mit nejakej chladic ne? ja mam max. teploty pri plnem zatizeni (hry, 4 redndrovani najednou atd. :D, ne testy) tak mam do 53, nikdy vic, i po tom mem "taktovani" jak jsem nahodil frekvenci, trubo core a jeste neco s ramkama tusim, tak teplota zustala stejna, vykon se rapidne zvysil ale padal win :(
jak vyresim to, aby nepadal? to musim porad zkouset nove frekvence?

ale jak jsem rikal, samotnej turbo core je jen 1 jadro ne? bych to videl, ze bych pak taktnul vsechny jadra na 4.2, myslis, ze by slo s boxovanym chladicem bez zvysovani napeti turbo na 4.2 a takt treba 3.8? ono ja predtim pomalu taktoval bez zvysovani asi az na 4.2, teploty nikdy nestouply ale max do dne padl win

To není deska na nějaké velké taktění, takže stačí koupit SilentiumPC Fera 2 - 3 a hrubý návod/základ jsem už popsal, s napětím tím pádem netřeba šachovat.
(návodů jak na to je na netu spousty, takž trocha samostatnosti nebude na škodu, nic nemůžeš posrat jelikož dnešní taktění přes otevřený násobič je jednoduché a blbůvzdorné = max tito bude v testech padat, nebo to ani nespustíš a to řeší reset BIOSu)

ok, takze staci jen zvysit tu frekvenci bez napeti, potom bych se teda rad zeptal, jak docilit toho, aby mi nepadal ten win?prosim te ty by jsi mi asi s tim nemohl pomoct? :(
jestli chapu spravne, musim hybat frekvenci pokazdy, dokud nebude win stabilni, mohl by jsi mi alspon pomoct co a kde a pak bych si to nejak vyladil?
diky

Pokud dodržíš to co jsem napsal, budeš řádně každé zvýšení frekvence testovat a postupovat pomalu = ne tam nacpat rovnou 4.4GHz = hledáš možnosti toho konkrétního procesoru, tak nemá proč OS padat, tedy pokud není rosesraný.

(je to "hraní" na delší čas = vyladit aby to bylo stabilní tak na tři dny a nato nemám čas a ani náladu)

podle teplot atd. jinak jak je to s tim taktovanim a celkove stabilitou systemu? ja uz driv s pomoci jsem pc taktoval, teploty zustaly stejne, jen vykon se zvedl, u GTA stredne 50fps na ultra 50fps, bohuzel mi do dne padl win a musel jsem obnovit bios, to taktovani se tedy provadi zvysovanim GHz-zkouset a zkouset, dokud nebude stabilni?